MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmiana prezesa w Grupa Azoty Chemiku Police. Jasne zadanie dla Radosława Anioła

Jakub Lisowski
Jakub Lisowski
Radosław Anioł
Radosław Anioł Grupa Azoty Chemik Police Facebook
Komunikat klubu: „Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police powołało nową Radę Nadzorczą, która delegowała Radosława Anioła do pełnienia funkcji p.o. prezesa klubu. Na stanowisku zastąpił Pawła Frankowskiego, który pełnił tę funkcję od 2016 roku.”

Normalnie to zmiana szefa klubu przyjęta byłaby jako zaskakująca. Mamy końcówkę sezonu 2023/24 Tauron Ligi, a Chemik właśnie awansował do półfinału. Ale sytuacja sportowa to jedno, a finansowa – drugie. Od kilku tygodni oficjalnie już wszyscy wiedzą, że klub ma problem, bo z finansowania zrezygnował właściciel klubu – Grupa Azoty. Firma ma ogromne problemy finansowe i szuka oszczędności. Dla siatkarek źródło finansowania jest na jakiś czas zamknięte. Postawić klub na nogi będzie teraz próbował Radosław Anioł.

Nowy prezes Chemika w polickim klubie pracuje od momentu awansu drużyny do ekstraklasy i utworzenia Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A. W pierwszych sezonach pełnił funkcję menedżera, a ostatnio dyrektora zarządzającego. Dodajmy, że wcześniej Anioł współpracował np. z Muszynianką Muszyna.

- Objęcie stanowiska prezesa jednej z najbardziej utytułowanych drużyn w Polsce jest dużym wyróżnieniem. Wychodzę jednak z założenia, że na emocjonalne przemyślenia przyjdzie czas. Na pewno nie są to wymarzone okoliczności do rozpoczynania pracy na stanowisku prezesa. Mam wizję klubu, który rozwija się na wielu płaszczyznach. Zależy mi m.in. na rozwoju marketingu, pozyskiwaniu sponsorów, dywersyfikacji finansowania, wprowadzeniu sekcji młodzieżowych lub współpracy z podmiotami młodzieżowymi już istniejącymi z Polic i Szczecina. Plany mam ambitne, ale na ten moment trudne do realizacji. Obecnie Chemik nie ma finansowania, a czasu jest mało. Mamy w klubie ludzi, którzy są tutaj od lat. Zależy im na Chemiku, mają ogromną wiedzę o funkcjonowaniu drużyny - mistrza Polski, znają organizację pracy. Brakuje nam gwarancji finansowania i zrobimy wszystko, żeby znaleźć rozwiązanie tego problemu – tłumaczy Radosław Anioł.

Szef Chemika jest już po rozmowach z władzami Grupy Azoty.

- Jestem w stałym kontakcie z Prezesem Grupy Azoty Panem Adamem Leszkiewiczem, który pogratulował mi objęcia nowej funkcji. Prezes zapewnił, że Grupa Azoty będzie zaangażowana w proces poszukiwania sponsorów, w przyszłym tygodniu jesteśmy już umówieni na pierwsze spotkanie w tym temacie. Mamy więc poczucie, że Grupa wspiera nas w trudniejszym okresie. Grupa Azoty jest od lat sponsorem Zaksy - do tej pory potencjał wspólnych działań wspierających siatkówkę damską i męską nie był wykorzystywany, ale wiem, że nowy Prezes Grupy rozważa takie projekty – dodaje Anioł.

Mimo optymistycznych przesłanek to sytuacja cały czas jest bardzo trudna. A przyszłość może być bolesna dla fanów zespołu.

- Najgorszy jest czas. Od pierwszego dnia rozmawiamy o możliwych rozwiązaniach, ale wiele podmiotów odpowiada nam o współpracy w kolejnym sezonie czy kolejnych latach. Cieszy nas wizja długoterminowej współpracy i w normalnych warunkach spokojnie prowadzilibyśmy negocjacje, ale aktualnie daleko nam do „normalnych warunków”. Potrzebujemy rozwiązania „na już”. Staramy się je znaleźć. Na tę chwilę się nie udało, ale mam nadzieję, że finalnie się uda – mówi prezes Anioł.

W sobotę Chemik pozna półfinałowe rywalki. Na 99 procent zespół dokończy obecne rozgrywki.

od 12 lat
Wideo

Śniadanie prasowe z piłkarzami GKS Katowice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński