MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zmarła Maria Ilnicka-Mądry, przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego
Zmarła Maria Ilnicka-Mądry - przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Wiele lat kierowała jedną z największych placówek medycznych w regionie - szpitalem klinicznym PUM przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie. Miała 77 lat.

Ukończyła studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Specjalizację uzyskała w zakresie chorób wewnętrznych. Była nauczycielem akademickim w Zakładzie Higieny, Epidemiologii i Zdrowia Publicznego na macierzystej uczelni, przekształconej w międzyczasie w Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie. Od 1991 do 1999 r. była wiceprezesem Okręgowej Izby Lekarskiej w Szczecinie. W 1998 r.objęła stanowisko dyrektora Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM w Szczecinie, którym kierowała do czasu przejścia na emeryturę w 2014. W 2008 r. została wyróżniona tytułem "Menedżera Roku" w publicznej służbie zdrowia. Kształciła się również w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Warszawskim. Uzyskała doktorat z zakresu nauk medycznych.

Z ramienia Unii Wolności była radną sejmiku zachodniopomorskiego I kadencji (1998–2002). O reelekcję ubiegała się z listy utworzonego głównie przez działaczy dawnej AWS komitetu Wspólnota 2002, który nie uzyskał mandatów. Przed wyborami prezydenckimi w 2010 i 2015 r. zasiadała w regionalnym honorowym komitecie poparcia Bronisława Komorowskiego. W 2010 r. bez powodzenia kandydowała na radną Szczecina z ramienia komitetu prezydenta miasta Piotra Krzystka Szczecin dla Pokoleń.

Powróciła do sejmiku województwa w 2014 r. jako jedyna radna wybrana z listy zorganizowanego przez Piotra Krzystka komitetu wyborczego Bezpartyjni Pomorze Zachodnie - była radną niezrzeszoną. W 2015 objęła funkcję doradcy Piotra Krzystka do spraw polityki społecznej miasta. W 2018 r. kandydowała na radną województwa z listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy. Mandat utrzymała, gdy jeszcze przed rozpoczęciem kadencji z jego objęcia zrezygnował podróżnik Aleksander Doba. 23 listopada 2018 r. wybrano ją na przewodniczącą sejmiku zachodniopomorskiego głosami wszystkich 30 radnych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grosicki kończy karierę, Polacy przed Francją czyli STUDIO EURO odc.5

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński