MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zapalić papierosa na stacji paliw? W Kliniskach to możliwe

Anna Miszczyk
Na stacjach benzynowych nie wolno palić papierosów. Zakaz palenia obowiązuje też przy barach, które stoją w pobliżu stacji paliw.
Na stacjach benzynowych nie wolno palić papierosów. Zakaz palenia obowiązuje też przy barach, które stoją w pobliżu stacji paliw. Fot. Andrzej Szkocki
Na stacji benzynowej w Kliniskach można palić papierosy. Jeszcze będzie jakieś nieszczęście - przestrzega nasza Czytelniczka.

- Zatrzymałam się na stacji Orlenu w Kliniskach. Jest tam kawiarnia. Na zewnątrz budynku wystawiono stoliki. Stoją na nich popielniczki. Można zapalić - mówi pani Agnieszka z Gryfic. - Wystarczy rzucić papierosa. Dystrybutory paliwa są w odległości 5-6 metrów od stolików. To pewnie jest niebezpieczne.

O spostrzeżeniu naszej Czytelniczki powiadomiliśmy goleniowskich strażaków. Ci potwierdzili jej słowa.

- Nie ma zgody na palenie w takim miejscu - mówi Artur Baczyński z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Goleniowie. - Mężczyzna, który prowadzi kawiarnię, został pouczony, żeby tego pilnować.

Joanna Pietrak z PKN Orlen zapewnia, że na stacji oraz poza barem obowiązuje całkowity zakaz palenia. Zresztą miejsca są tam specjalnie oznakowane. Jeśli zdarzy się, że ktoś zapali papierosa, pracownicy stacji zwracają takiej osobie uwagę.

- Pracownicy stacji są odpowiednio przeszkoleni w kwestii bezpieczeństwa i mają świadomość, iż stacja paliw jest obiektem o wysokim ryzyku. Dlatego zdają sobie sprawę z ciążącej na nich odpowiedzialności i z pewnością nie ignorują sytuacji zagrażających bezpieczeństwu - podkreśla Joanna Pietrak. - Jedynym miejscem, gdzie można palić, jest wnętrze baru. Zdarzają się sytuacje, że klienci palący tam papierosy wychodzą na zewnątrz i robią to wykorzystując nieuwagę obsługi. Na stałe na zewnętrznych stolikach nie ma popielniczek.

Według Orlenu, odległość od stolików do dystrybutorów na stacji w Kliniskach wynosi 12 metrów.

- Co jednak nie zwalnia klientów z obowiązku przestrzegania zakazów - mówi Joanna Pietrak. - Prowadzący stację odbył rozmowę telefoniczną z przedstawicielem straży pożarnej. W efekcie, dokonano montażu dodatkowych oznaczeń o zakazie palenia w strefie stolików zewnętrznych należących do baru. Również wewnątrz baru popielniczki wydawane są jedynie na wyraźną prośbę klienta. W takiej sytuacji pracownik baru dodatkowo informuje klienta o zakazie palenia na zewnątrz baru. Wszystkie nasze stacje spełniają wymagane standardy bezpieczeństwa. Jednak dla zachowania całkowitego bezpieczeństwa i dobra wszystkich użytkowników stacji benzynowej konieczna jest dwustronna współpraca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński