Za nami mistrzostwa Polski w Kyokushin Karate [ZDJĘCIA]

Sobota w hali SDS od rana do późnego popołudnia była we władaniu karateków z całej Polski. W Szczecinie wzięli oni udział w mistrzostwach Polski Kyokushin Karate.

Do stolicy zachodniopomorskiego, a dokładniej do hali Szczecińskiego Domu Sportu, zjechało 220 zawodników z 76 ośrodków karate z całego kraju. Zawodnicy walczyli w kategoriach seniorów w mistrzostwach Polski Kyokushin Karate oraz w kumite i kata mistrzostw kraju juniorów młodszych.

Warto wyróżnić zawodników ze Szczecina. Sensei Ewa Tracz zajęła trzecie miejsce w kumite kobiet open, z kolei senpai Wiktor Hadała wywalczył 7. lokatę w kata. Docenić trzeba także wysiłki senpai Michała Kosmalskiego i Oliwiera Błaszczaka, którzy przed czasem wygrali swoje pierwsze walki, ale później kontuzje wyeliminowały ich z dalszych zmagań. Ostatecznie uplasowali się na 5. miejscu.

Impreza zorganizowana została przez Szczeciński Klub Sportowy Husaria.

Zwycięzcy MP seniorów
Kumite kobiet open: Monika Zielińska (Kolbuszowski Klub Kyokushin Karate); kumite mężczyzn open: Patryk Sypień (WKKK-Sypień); kumite mężczyzn old boy (+35 lat, -85 kg): Marcin Żuk (KK Kyokushin Zielona Góra Ochla); kumite M old boy (+35 lat, +85 kg): Łukasz Janczukowicz (Jastrzębski Klub Kyokushin Karate Kumite); kata M: Konrad Kozubowski (Opolski KK Kyokushin); kata K: Anna Lisowska (YMCA Kraków); najlepsza zawodniczka: Monika Zielińska; najlepszy zawodnik: Patryk Stępień. Klasyfikacja drużynowa: Opolski Klub Karate Kyokushin.