Wyjazdowe porażki koszykarzy Spójni i Wilków Morskich

Przemysław Sierakowski
Marcin Flieger zdobył w Dąbrowie Górniczej 16 punktów.
Marcin Flieger zdobył w Dąbrowie Górniczej 16 punktów. Andrzej Szkocki/archiwum
Wilki Morskie Szczecin przegrały z MKS Dąbrowa Górnicza 60:74, a Spójnia Stargard uległa Stali Ostrów 53:68.

Wyjazdowy mecz podopiecznych trenera Krzysztofa Koziorowicza był ważny dla układu tabeli, gdyż naprzeciwko siebie na parkiecie stanęli ligowy sąsiedzi.

Szczecinianie po raz kolejny mieli problem z dobrym wejściem spotkanie. Zawodziła największa broń Wilków, czyli skuteczność. MKS kontrolował pierwszą połowę i wygrał ją 44:30.

Po przerwie goście prezentowali się lepiej. Mimo tego nie potrafili jednak odrobić strat z premierowych dwudziestu minut gry i przed finałową partią różnica pomiędzy obiema ekipami wynosiła 11 oczek.

Dobrej dyspozycji nie udało się przełożyć na czwartą ćwiartkę. W szeregach obu zespołów dominował chaos. Gospodarze dowieźli prowadzenie do końca meczu i wygrali po raz piętnasty w tym sezonie.

Dla Wilków przegrana w Dąbrowie Górniczej jest pierwszą od czterech kolejek.

MKS Dąbrowa Górnicza - Wilki Morskie Szczecin 74:60 (23:14, 21:16, 17:20, 13:10)
Wilki: Flieger 16, Bojko 11, Mróz 7, Nowacki 7, Kowalczuk 5, Białek 4, Balcerek 3, Majcherek 3, Pluta 3, Trela 1, Koziorowicz 0.

Spójnia mierzyła się z walczącą o fazę play off Stalą Ostrów. Stargardzianie nie byli faworytem tego meczu. Mimo tego pierwsza odsłona starcia była wyrównana. Gospodarze odskoczyli dopiero w drugiej kwarcie.

Jak się później okazało, to właśnie przewaga z pierwszej połowy zapewniła Stali zwycięstwo. Spójnia wygrała tylko jedną - trzecią kwartę (16:13). Najskuteczniejszym zawodnikiem w ekipie gospodarzy został Tomasz Ochońko, który kilka sezonów temu reprezentował barwy biało-bordowych. W starciu ze Spójnią zdobył 18 punktów, zanotował 6 zbiórek i 3 asysty.

To 12 wyjazdowa porażka stargardzian w tym sezonie.

Stal Ostrów - Spójnia Stargard 68:53 (19:16, 21:10, 13:16, 15:11)
Spójnia: Koszuta 14, Stokłosa 11, Kwiatkowski 7, Wróblewski 7, Kwiatkowski 6, Bodych 4, Soczewski 2, Zarzeczny 2, Dylik 0, Pytyś 0, Suliński 0.