Wygrana Pogoni, porażka Olimpii

(mc)
Emilia Zdunek (z lewej) z Pogoni Women strzeliła dwa gole przyjezdnym z Tomaszowa Mazowieckiego. Krzysztof Cichomski
Dziś po raz pierwszy wiosną piłkarskiej ekstralidze Pogoń Women Szczecin zagrała u siebie. Szczecinianki pewnie wygrały z outsiderem tabeli, MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki, 6:0. Przegrała niestety Olimpia Szczecin w I lidze kobiet.

Szczecinianki kontrolowały przebieg spotkania z Dargfilem, mimo, że zagrały mocno osłabione. Nie wystąpiły Marlena Kowalik, Monika Kaźmierczak, czy Patrycja Balcerzak. Stąd dość mocne przemeblowania składu. W środku obrony zobaczyliśmy 16-letnią Natalię Gumułę (dobry mecz), a na lewej strony defensywy nominalną napastniczkę, Nataly Barlage.

W pierwszej połowie Pogoń miała kilka okazji, ale bramki zaczęły padać dopiero przy jej końcu. W 36 minucie Emilia Zdunek zagrała prostopadłą piłkę do Darii Kasperskiej, a ta idealnie wrzuciła na głowę Moniki Sinki i było 1:0. Chwilę później kontratak wyprowadziła Barlage, a skuteczną główką popisała się Zdunek.

W drugiej połowie szczecinianki dokonały egzekucji. Na listę strzelczyń wpisała się dwa razy Jolanta Siwińska, a po razie Zsuzsanna Sinka i Zdunek.

Pogoń Women Szczecin - MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 6:0 (2:0)
Bramki: M. Sinka (36), Zdunek 2 (43, 70), Z. Sinka (58), Siwińska 2 (77, 90).
Pogoń: Piotrowska (71 Iwańczuk) - Pałaszewska (60 Silkowska), Gumuła, Proposina (73 Piekarek), Barlage, M. Sinka (79 Żyła), Kasperska, Barlewicz, Siwińska, Zdunek, Z. Sinka.

Więcej o meczu w czwartkowym "Głosie".

Olimpia grała dziś na wyjeździe w Warszawie z Pragą. Przegrała 2:4. Mecz zaczął się ze sporym opóźnieniem i toczył w dość nerwowej atmosferze. Przyczyniło się do tego kilka błędów sędziowskich.

Już do przerwy szczecinianki przegrywały 0:2. Po golu na 0:3, zawodniczki Olimpii się przebudziły i za sprawą Magdaleny Lachman i Angeliki Jabłońskiej złapały kontakt z rywalkami. Na więcej nie było ich jednak stać.

Praga Warszawa - Olimpia Szczecin 4:2 (2:0)
Bramki: Bekker (13), Grodzka 2 (22, 57-karny), Pepłowska (68) - Lachman (62), Jabłońska (63).