Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wsparcie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Sownie w ramach Programu Remiza

Grzegorz Świstak
Grzegorz Świstak
16 sierpnia br. została zawarta umowa z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sownie, w powiecie stargardzkim, a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na realizację inwestycji ocieplenia pokrycia dachowego wraz z jego wymianą na budynku remizy strażackiej. Wartość planowanych kosztów zadania to 45 tysięcy zł, z czego 30 tysięcy zł stanowi dotacja.

- Zarząd Funduszu podczas ostatniego briefingu poinformował o zwiększeniu puli środków w ramach programu Remiza z pierwotnych 500 tys. zł do ponad 715 tys. zł, widząc duże zainteresowanie programem wśród jednostek OSP i gmin – mówi Marek Subocz, Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach programu Remiza jednostki OSP oraz samorządy mogą sfinansować termomodernizację budynku i montaż instalacji fotowoltaicznych, modernizację źródła ciepła, instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej, likwidację istniejącego, nieekologicznego źródła ciepła czy modernizację oświetlenia w budynkach, użytkowanych przez Ochotnicze Straże Pożarne. Dofinansowanie w formie dotacji może wynieść do 90% kosztów inwestycji. Wsparcie finansowe dla jednej jednostki OSP lub gminy to maksymalnie 30 tysięcy złotych.

- Dziś chciałbym podsumować wsparcie Fundusz, jakie zostało przekazane dla OSP z terenu naszego województwa – dodaje Subocz. Zarząd Funduszu na dzień dzisiejszy przekazał środki dla 23 jednostek OSP. Koszt całkowity zadania to ponad 800 tysięcy zł, z czego dofinansowanie otrzymane z Funduszu to blisko 700 tysięcy. Efekty ekologiczne, jakie przyniosą prace termomodernizacyjne w obiektach użytkowanych przez Strażaków-Ochotników są ogromne.

42 Ochotnicze Straże Pożarne i gminy otrzymają wsparcie w bieżącym roku w ramach Programu Remiza łącznie w wysokości ponad miliona złotych. Po Ogólnopolskim Programie Finansowania Służb Ratowniczych, Remiza to kolejne rozwiązanie oferowane przez Fundusz jednostkom OSP.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński