MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewoda Zbigniew Bogucki zainaugurował kampanię na Jasnych Błoniach. Dziedzictwo Jana Pawła II azymutem dla kandydata PiS

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Zbigniew Bogucki jest piątką na liście Prawa i Sprawiedliwości.
Zbigniew Bogucki jest piątką na liście Prawa i Sprawiedliwości. Andrzej Szkocki
Równie traktowanie kobiet i mężczyzn w kwestii płac i stanowisk, uczynienie ze Szczecina wielkiej europejskiej aglomeracji poprzez współpracę z samorządami, Agroport i rozwijanie infrastruktury drogowej to najważniejsze zadania, jakie stawia przed sobą Zbigniew Bogucki rozpoczynając kampanię wyborczą do Sejmu RP.

Zbigniew Bogucki na oficjalne rozpoczęcie kampanii zaprosił mieszkańców na Jasne Błonia, gdzie pojawili się jego zwolennicy z całego województwa.

- Spotykamy się tutaj w opozycji do tego, gdzie spotkali się kandydaci Platformy Obywatelskiej - oni byli dokładnie po drugiej stronie. My chcemy wyjść im naprzeciw, chcemy z nimi dyskutować, chcemy podejmować dialog, ale również chcemy się spierać, ale na argumenty – powiedział Zbigniew Bogucki. - Będziemy rozmawiać ze wszystkimi. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą do tej drużyny dołączyć. To jest czas, żeby zbudować dobre emocję, żebyśmy byli ze sobą, a nie przeciwko sobie. Stanęliśmy celowo w tym miejscu, ponieważ za nami jest całe miasto, za nami jest to, czym żyjemy, gdzie żyjemy. Za nami również wartości. W tym szczególnym miejscu Jan Paweł II mówił wiele lat temu o tych wartościach. Jesteśmy z różnych środowisk, różni nas wiek, wykształcenie, pochodzenie, zawód, ale łączy nas jedna idea. Chcemy wygrać te wybory nie dla siebie, ale dla Polski.

Wojewoda przypomniał, że przyszło mu pełnić tę funkcję w bardzo trudnym czasie, kiedy zmagaliśmy się z pandemią Covid 19, trzeba było organizować szczepienia i wyszliśmy z tego jako województwo, które ma najmniejszy dług zdrowotny. Potem przyszły wichury, które spustoszyły zarówno zachodnią, jak i wschodnią część województwa. 24 lutego 2022 wybuchła wojna na Ukrainie i trzeba było przyjąć uchodźców wojennych do naszego regionu.

- Musiałem wtedy podejmować bardzo trudne decyzje. To były decyzje, które wiele mnie kosztowały, chociaż nie zawsze one były najlepsze – przyznał Zbigniew Bogucki.

Podziękował również wszystkim służbom, samorządowcom, lekarzom oraz organizacjom, które angażowały się i pomagały podczas tych wszystkich kryzysów. Podkreślił też, że mimo tego ostatnie lata były także okresem szybkiego rozwoju województwa i wielkiej ofensywy inwestycyjnej. Przypomniał o takich inwestycja jak droga S3, S6, S11, dofinansowanie szpitali, dofinansowanie opieki dla najmłodszych dzieci, miejsca dla seniorów, gazoport w Świnoujściu.

Zbigniew Bogucki jako kandydat do Sejmu przedstawił także najważniejsze cele, które chce realizować jako poseł RP.

- Jedną z najważniejszych dla mnie spraw jest kwestia związana z równym wynagrodzeniem i równym traktowaniem kobiet - mówi wojewoda. – W urzędzie mam 13 wydziałów, w 9 szefami są kobiety. Doprowadziłem do tego, że siatka płac jest absolutnie przejrzysta, a kobiety stanowią trzon administracji i kadry zarządzającej. Musimy doprowadzić do tego, że zarobki kobiet i mężczyzn będą identyczne według ich zaangażowania i pracy. Druga niezwykle ważna dla mnie kwestia to Szczecin, stolica naszego województwa. Dzisiaj to 400-tysięczne miasto jest w drugiej lidze, jeśli chodzi o największe aglomeracje w Polsce. Musimy to zmienić. Szczecin stać na to, żeby był ośrodkiem, który się dynamicznie rozwija. Jedną z najważniejszych projektów dotyczących miasta jest Zachodnia Obwodnica Szczecina.

Kolejne ważne sprawy to wspieranie polskich rodzin, tworzenie żłobków na nowych osiedlach, stworzenie Agroportu na terenie Zarządu Portu Szczecin - Świnoujście, żeby polscy rolnicy nie wyjeżdżali za granicę i tam sprzedawać swoje produkty.

Zbigniew Bogucki jest piątką na liście Prawa i Sprawiedliwości. Wybory parlamentarne odbędą się 15 października.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński