Wilki pokonały Polpharmę. Kolejny rewanż zaliczony

Anna Pasztor
Łukasz Majewski był wyróżniającą się postacią środowego meczu.
Łukasz Majewski był wyróżniającą się postacią środowego meczu. Andrzej Szkocki
Wilki Morskie Szczecin miały lepsze i gorsze fragmenty meczu, ale ostatecznie zwyciężyły z Polpharmą Starogard Gdański 83:73.

Polpharma to obok Siarki kolejny rywal, któremu Wilki chciały się zrewanżować za porażkę z pierwszej rundy. Z Siarką szczecinianie wygrali przed tygodniem, teraz pokonali Polpharmę.

Spotkanie lepiej rozpoczęli jednak goście, którzy szybko wyszli na prowadzenie 9:2. U Wilków szwankowała skuteczność w ataku, brakowało też twardej obrony. Najbardziej jednak brakowało gry na tablicach. Po pięciu minutach Wilki nie miały na koncie żadnej zbiórki. Choć przewaga gości ciągle rosła, to szczecinianie się przebudzili i wrócili do swojego rytmu gry.

Gospodarze poprawili obronę, która zaczęła sprawiać gościom niemałe kłopoty. Polpharma miała problemy z wypracowaniem zagrań ofensywnych, a Wilki po celnych trójkach Russela Robinsona i Pawła Kikowskiego zaczęły prowadzić. Spory udział w wypracowaniu przewagi Wilków miał kapitan Łukasz Majewski, który w pierwszej kwarcie w ataku nie pomylił się ani razu.

Po przerwie to przyjezdni byli w gorszej sytuacji, bo musieli gonić wynik. A dzięki trafieniom z dystansu na tyle skutecznie zmniejszali przewagę, że po trzech kwartach tracili do Wilków dwa oczka. O losach meczu miała zadecydować ostatnia ćwiartka, w której prowadzenie co chwilę się zmieniało. Na trzy minuty przed końcem gospodarze wygrywali jednak 74:67, za trzy trafił Frank Gaines i szczecinianie mogli kontrolować spotkanie do końca.

W zespole trenera Marka Łukomskiego wyróżniał się Majewski, który zdobył 20 punktów (89 proc. skuteczności). Najwięcej punktów rzucił jednak Robinson (23), a swój strzelecki poziom utrzymał też Kikowski, zdobywając 14 oczek.

Wilki nie pozwoliły na tak dobry mecz Marcina Fliegera jak za pierwszym razem. Rozgrywający Polpharmy nie poprowadził swojego zespołu do zwycięstwa, rzucił 10 punktów. Najlepszym zawodnikiem w ekipie gości był natomiast Michael Hicks (18 punktów).

Szczecinianie utrzymali ósme miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie Wilki zagrają już w niedzielę o godz. 20 ze Stelmetem Zielona Góra.

Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard Gdański 83:73 (18:22, 26:18, 15:17, 24:16)

Wilki: Robinson 23, Majewski 20, Kikowski 14, Gaines 9, Brown 5, Nikolić 5, Aiken 4, Nowakowski 3, Leończyk 0.