Wielka konwencja wyborcza PiS w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Przemawiał Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki

Anna Janik
Udostępnij:
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, ministrowie, posłowie PiS i przedstawiciele władz lokalnych - w takim składzie partia rządząca rozpoczęła kampanię do europarlamentu rozpoczętą oficjalnie dziś właśnie na Podkarpaciu.

Główna sala wystawiennicza G2A Arena w Jasionce wypełniona była po brzegi działaczami i zwolennikami PiS, których dowożono autokarami i busami. Swojego lidera przywitali chlebem, upieczonym przez podkarpackie gospodynie, a także owacjami na stojąco i okrzykami "Jarosław, Jarosław!". To właśnie prezes Kaczyński przemawiał jako pierwszy, a zaczął od podkreślenia wagi wyborów do europarlamentu.

- Dwa tygodnie temu mówiłem, że te wybory w dwóch turach: do PE i parlamentu polskiego to w gruncie rzeczy jedne wybory, a stawką tych wyborów jest przyszłość Polaków, przyszłość Polski. Mówiłem również i to powtórzę, że jeżeli wygrają nasi przeciwnicy, to nie będzie tak, jak było, ale będzie gorzej jak było - mówił.

Jak podkreślił, przeciwnicy polityczni PiS atakują ich politykę społeczną.

- Mówią, że to rozdawnictwo. Albo nie chcą zrozumieć, albo rzeczywiście nie rozumieją, jakie są dwa wielkie cele tej polityki. Ubóstwo poniża, a w wielu wypadkach także odbiera godność. To zjawisko zdołaliśmy ograniczyć i będziemy nadal ograniczali. To przywrócenie godności Polaków jest naszym wielkim celem - podkreślał.

Jarosław Kaczyński odniósł się także do spraw wychowania seksualnego dzieci, a konkretnie seksualizacji dzieci, co według niego jest zagrożeniem dla rodziny, nazwanej fundamentem cywilizacji.

- Będziemy mówili „nie” atakowi na dzieci. Polscy rodzice mają prawo do wychowania własnych dzieci. Musimy tego bronić i nie damy się zastraszyć. Będziemy bronić polskiej rodziny!- dodał.

Jak zaznaczył, nie ma wątpliwości, że jeśli przeciwnicy PiS wygrają wybory, to przeprowadzą atak na rodzinę i dzieci.

- Dlatego tak warto pamiętać o tej stawce, którą jest przyszłość Polski. Warto się zaangażować i „gryźć trawę”. Nasza partia często „gryzła trawę” i zwyciężała, nawet wtedy, gdy wydawało się to niemożliwe. W tych wyborach chodzi o konkretne interesy Polski i poszczególnych regionów- mówił lider PiS, chwaląc jednocześnie dokonania w europarlamencie podkarpackiego europosła Tomasza Poręby.

Drugi w kolejności głos zabrał Mateusz Morawiecki, który przyznał, że rozmawiał z Anią Dąbrowską z Wesołej, która wygrała program „The Voice Kids”.

- To jest też dla mnie odpowiedź na pytanie, dlaczego zaczynamy od kongresu na Podkarpaciu. Myślę, że odpowiedź jest jasna. Bo właśnie na Podkarpaciu pokazujecie, jak pięknie potraficie wygrywać walkę o lepszą Polskę. I tak jak Ania Dąbrowska pokazała jak wygrać „The Voice Kids”, tak my chcemy wygrać głosy Polaków. I wygramy! - mówił premier.

Sporo miejsca Morawiecki poświęcił programowi wyborczemu PiS. Jak stwierdził, dla jego partii europejskość to nie rewolucja obyczajowa, ale lepsze życie Polaków, zapewnienie połączeń komunikacyjnych, 500+ na pierwsze dziecko, emerytura + i zerowy podatek PIT.
- Zwiększamy szanse na rynku pracy i podnosimy płace wszystkim Polakom i jednocześnie budujemy klasę średnią. Chcę być premierem dla klasy średniej, dla Polaków z miast, wsi i miasteczek, pracujących i tych, którzy potrzebują wsparcia, a nie dla elit czy możnych tego świata. Oni sobie poradzą - dodawał.

Wywołany do tablicy przez Kaczyńskiego Tomasz Poręba swoje przemówienie zaczął od przypomnienia, że polityka PiS to polityka zrównoważonego rozwoju, dająca szanse nie tylko dużym ośrodkom na zachodzie Polski, ale także małym miastom i miasteczkom na wschodzie i południu. Poręba przypomniał też, że dzięki podpisanemu porozumieniu w Łańcucie, które było zasługą śp. Lecha Kaczyńskiego droga Via Carpatia miała szansę w ogóle powstać. Jak zaznaczył, powinna być nazwana właśnie jego imieniem.

Poręba zapowiedział też, że PiS będzie zabiegał o „likwidację podwójnych standardów w traktowaniu państwa w ramach UE”, dążyć do tego, by polityka klimatyczna Europy „uwzględniała polskie interesy” oraz „silnej polityki spójności jako podstawy szybkiego i solidarnego rozwoju UE”. Dlatego zaapelował do obecnych na sali o wsparcie PiS w wyborach.
- Proszę każdego z was, jak wrócicie do własnego domu: zaangażujcie się w tę kampanię, która jest przed nami, przekonujcie, informujcie, wspierajcie nas w tej drodze, która jest przed nami, a która nie jest łatwa - mówił Tomasz Poręba. - Mam takie przekonanie, że gra toczy się o wielką stawkę: jak będzie wyglądała Polska za 10, 20, 30 lat, kto będzie wychowywał nasze dzieci, kto będzie sprawował władzę w oparciu o jakie wartości, o jakie podstawy - o wartości chrześcijańskie i czy inne podstawy aksjologiczne - dodał.

Na koniec Poręba przedstawił tzw. deklarację europejską PiS czyli 12 głównych punktów, wokół których ma być skoncentrowana aktywność europosłów z tego ugrupowania w Brukseli. Podpisali ją wszyscy kandydaci PiS, startujący z pierwszego miejsca we wszystkich okręgach.

Na scenę zaproszono też wszystkich kandydatów PiS z podkarpackiej listy. Oprócz "jedynki", czyli Tomasza Poręby pojawił się także poseł Bogdan Rzońca oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart. Kolejne, czwarte miejsce na podkarpackiej liście PiS przypadło wicemarszałkowi woj. podkarpackiego Piotrowi Pilchowi. Na liście znaleźli się też posłowie Krystyna Wróblewska oraz Kazimierz Gołojuch. „Siódemką” została wiceprzewodnicząca sejmiku województwa podkarpackiego Teresa Pamuła, a za nią na liście znaleźli się członkowie zarządu województwa podkarpackiego: Stanisław Kruczek i Maria Kurowska. Ostatnie miejsce na liście zajmuje senator PiS Janina Sagatowska.

Ostatnie słowo podczas konwencji należało do lidera PiS.

- Zwyciężymy między innymi po to, żeby nikt nie mógł powiedzieć, że co wolno Francji i Niemcom, to tego nie wolno Polsce. Co wolno tym dwóm państwom, Polsce też wolno - mówił.


zobacz też: Targi o handel w niedzielę. Premier zapowiada zmiany w ustawie, projekt wraca do Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Wielka konwencja wyborcza PiS w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa. Przemawiał Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki - Nowiny

Komentarze 72

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

s
sąsiad
W dniu 13.03.2019 o 18:52, JAN napisał:

 BYLE BYŁO TAK JAK BYŁO  TO GOŚĆ POPIERA -A TRZY LATA KORZYSTAMY Z DOBRODZIEJSTWA POZOSTAWIONEGO PRZEZ PO TO WIDZĘ ZE GOŚĆ Z CIEMNOGRODU ALBO Z WIOSNY

jak daj spokój znowu ci odbija ,lepiej idź do swojego psychiatry z wsk -trujesz ludzi w okresie postu

J
JAN
W dniu 11.03.2019 o 15:42, Gość napisał:

3 lata z nich korzystasz..można było to kontynuować i rozwijać kraj. Byłaby szansa za 30 lat dogonić kraje zachodnie. Teraz to już pewnie i 50 lat nie wystarczy, bo wszystko co mogło pójść na rozwój zostanie przeżarte

 BYLE BYŁO TAK JAK BYŁO  TO GOŚĆ POPIERA -A TRZY LATA KORZYSTAMY Z DOBRODZIEJSTWA POZOSTAWIONEGO PRZEZ PO TO WIDZĘ ZE GOŚĆ Z CIEMNOGRODU ALBO Z WIOSNY

G
Gość

Dobra zmiana szczególnie jest widoczna w gminach, tam gdzie  Burmistrz i Rada z jedynie słusznej opcji.. Ciemnogród popiera "naszego burmistrza" i radę wskazaną przez niego, no bo przecież tyle dobrego dostajemy od rządu, fakt.  Realizuje się średnio potrzebne inwestycje aby tylko wykorzystać jak najwięcej dotacji - efekt deficyt sięgający 30 %, dług 50 %.  Przetargi pisze się tak, aby firmy z "nienasze" złożyły jak największe oferty albo zrezygnowały. Wtedy nasi przedsiębiorczy chłopcy, całkiem legalnie wkraczają do gry z ofertami odpowiadającymi oczekiwaniom naszej władzy. Oferty pracy ogłaszane są tak aby dotarły do jak najmniejszego grona odbiorców, oczywiście pisane pod nasze dziewczyny i chłopaków ( kolegów, kuzynów, zięciów, synowe, bratowe itd.).  Ciemnogród albo nie widzi albo akceptuje ( skoro tak było to musi widocznie być). Dziennikarze chodzą z pełnymi portkami. Monopol partyjny we wszystkich instancjach (UW, UMarsz., Sejm, rząd) czuwa aby nikomu z naszej egzekutywy na dole nie stała się krzywda. 

l
ll
W dniu 13.03.2019 o 09:31, katolik z fary napisał:

data wydania tej ,,encyklopedii" to rok 1984...hihi komuna nie mogła inaczej o kościele i wiernych  pisać.

 

Od tego czasu encyklopedia PWN doczekała się wielu wydań i aktualizacji, a definicja parafianina ciągle bez zmian :) Zresztą podobnie jak w słowniku języka polskiego :D Jesteś kretynem - pogódź się z tym :)

k
katolik z fary
W dniu 12.03.2019 o 07:19, Gość napisał:

katolik z fary = parafianin = człowiek zacofany i ograniczony (wg encyklopedii PWN)

data wydania tej ,,encyklopedii" to rok 1984...hihi komuna nie mogła inaczej o kościele i wiernych  pisać.

b
burdele były zajęte
to już wiem dlaczego w łikend nie można było dodzwonić się do rzeszowskich i podrzeszowskich agencji towarzyskich
STALI KLIENCI PRZYJECHALI
G
Gość
W dniu 11.03.2019 o 18:04, katolik z fary napisał:

Oto typowy przykład pokrzywdzonego pasożyta wyhodowanego przez okragłostołowo-styropianowo-magdalenowo-solidarnościowych "bohaterów" z esbeckiego nadania na zdrowym ciele Narodu.

katolik z fary = parafianin = człowiek zacofany i ograniczony (wg encyklopedii PWN)

777
ukrzyżoWAŁY POlszy BIEDRONIA A DONEK TO POpieRAŁ A SEKRETYNARA BIŃKOWSKA WRZE SZCZAŁA ALEJAJA ALEJAJA
G
Gość
W dniu 10.03.2019 o 19:21, Gość napisał:

podobno ten neandertalczyk kombinuje jak zacząć uczyć nasze dzieci samogwałtu na lekcjach .... ?

Twoja wypowiedź jest prostackim potraktowaniem tematu. Rzecz idzie o dostęp dzieci i młodzieży do fachowych  informacji o tolerancji wobec mniejszości.

W naszym,dość zacofanym społeczeństwie,gdzie nie wiedza a plotka ma znaczenie,wiele spraw pozostaje do omówienia. Kilka lat temu,kiedy organizowano publiczne dyskusje na temat aborcji,pojawiały się podobne twojemu wpisowi głosy,że dyskusja o problemie doprowadzi do przedwczesnego współżycia seksualnego młodych ludzi.

Kiedy sądzono w jednym z podkarpackich sądów jednego z księży, który ewidentnie dopuszczał się czynów pedofilskich,wpierw były delegacje wiernych pod sądami,wyposażone w różańce,gromnice i święte obrazy, wrzeszczące,iż ksiądz jest niewinny. Podobnie bywało i w innych miejscowościach. Szkoda,że media tych zachowań nie przypominają. Kobieta, która poinformowała o czynach księdza była nękana i wyzywana przez sąsiadów. Tak było,bo lud nie chciał dyskusji ale dążył do linczu.

Próby ograniczenia roli kleru w polityce ciągle przedstawia się jako atak na Kościół.

Lekcje wychowania do życia w rodzinie uważane są za próby ateizacji dzieci.

Nie możemy tkwić w okowach zacofania.Świat idzie do przodu i trzeba za nim nadążać.

 

k
katolik z fary
W dniu 11.03.2019 o 09:23, ll napisał:

"Pasożyty dla pasożytów" - takie powinno być hasło przewodnie tego spędu dla intelektualnie pokrzywdzonych :)

Oto typowy przykład pokrzywdzonego pasożyta wyhodowanego przez okragłostołowo-styropianowo-magdalenowo-solidarnościowych "bohaterów" z esbeckiego nadania na zdrowym ciele Narodu.

G
Gość
W dniu 11.03.2019 o 15:24, JAN napisał:

nie tych bredni popapranych nowoczesnie biedroniowo nie da się czytać możne napiszecie o osiągnięciach PO W 8 LATACH  U WŁADZY

3 lata z nich korzystasz..można było to kontynuować i rozwijać kraj. Byłaby szansa za 30 lat dogonić kraje zachodnie. Teraz to już pewnie i 50 lat nie wystarczy, bo wszystko co mogło pójść na rozwój zostanie przeżarte

J
JAN

nie tych bredni popapranych nowoczesnie biedroniowo nie da się czytać możne napiszecie o osiągnięciach PO W 8 LATACH  U WŁADZY

a
antek
Wieża ze Srebnej
l
ll

"Pasożyty dla pasożytów" - takie powinno być hasło przewodnie tego spędu dla intelektualnie pokrzywdzonych :)

P
Polak
A deweloper jeszcze na wolności?
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie