Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W poradni specjalistycznej przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie na wizytę u reumatologa czeka się do 2025 roku!

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
To nie pomyłka. Nasz Czytelnik ma się zgłosić na wizytę u reumatologa 15 maja 2025 r.! Szczęściarz. Z informatora o terminach leczenia NFZ wynika bowiem, że w tej poradni najbliższy wolny termin do reumatologa wypada 17 lutego 2026 roku.

Pacjentowi Poradni Reumatologicznej Przyklinicznej Specjalistycznej Przychodni przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie wyznaczono wizytę u specjalisty w połowie maja 2025 r.

- To nie jest błąd - przyznaje Joanna Woźnicka, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego nr 1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej. - Niestety, takie są terminy przyjęć dla pacjentów „stabilnych”. Pacjenci ze skierowaniem „pilny” są rejestrowani na grudzień 2022 r.

W poradni specjalistycznej przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie na wizytę u reumatologa czeka się do 2025 roku!

"Stabilni" muszą się więc uzbroić w cierpliwość. Na wizytę u reumatologa w Szczecinie trzeba bowiem poczekać. Niekoniecznie jednak aż 3 lata.

Szybsza wżyta u reumatologa w Szczecinie - to jednak możliwe

Jeśli komuś nie zależy na konkretnym specjaliście, a chciałby się umówić do lekarza wcześniej, powinien spróbować się zarejestrować w Poradni Reumatologicznej działającej przy 109 Szpitalu Wojskowym - tam pierwszy wolny termin wyznaczono na styczeń 2023 roku.

Informator o terminach leczenia pokazuje, że miesiąc później można się dostać do specjalisty w Poradni Lekarskiej Reumatologia przy ul. Emilii Plater.

Z kolei do maja przyszłego roku trzeba czekać na wizytę w Szczecińskim Centrum Zdrowia SPZOZ przy ul. Bohaterów Warszawy.

Dlaczego terminy wizyt u reumatologów są tak odległe?

Brakuje specjalistów. Nie tylko reumatologów.

- Równie długie terminy oczekiwania na wizytę są w poradniach np. neurochirurgicznej czy hematologicznej - mówi Joanna Woźnicka.

Tylko przy ul. Unii Lubelskiej rocznie w poradniach udzielanych jest ponad 200 tys. porad. W pierwszej kolejności przyjmowani są pacjenci ze skierowaniem „pilny”. Uprzywilejowane są też osoby uprawnione i pacjenci po zakończonej hospitalizacji. Najdłużej w kolejce oczekują chorzy ze skierowaniem „stabilny”.

- Wobec rosnącego zapotrzebowania na porady specjalistyczne szpital rozpoczął rozbudowę Przychodni Specjalistycznej - przypomina rzeczniczka prasowa SPSK nr 1 PUM. - Zakończenie trwającej inwestycji przewidziane jest pod koniec roku. Wierzymy, że to rozwiązanie pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na poradę u specjalisty.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński