Vineta Wolin zmarnowała szansę na awans do III ligi

Piłkarze Vinety Wolin po końcowym gwizdku sędziego byli załamani.
Piłkarze Vinety Wolin po końcowym gwizdku sędziego byli załamani. Paweł Pązik
Piłkarze Vinety Wolin zremisowali 1:1 ze Stalą Szczecin i ostatecznie zajęli trzecie miejsce i nie wywalczyli awansu do III ligi.

Przed ostatnią kolejką wolinianie mieli 2 punkty przewagi nad Leśnikiem Manowo, z którym mają gorszy bilans bezpośrednich spotkań i dla pewności potrzebowali 3 punktów w meczu ze Stalą Szczecin.

Wszystko szło zgodnie z planem, bo w 31. minucie bramkę dla gości zdobył Daniel Mężydło. Po przerwie Vineta początkowo miała przewagę, ale niespodziewanie po godzinie gry to Stal przejęła inicjatywę. Goście mimo to stwarzali groźne sytuacje po stałych fragmentach gry. Jednak fantastycznie w bramce spisywał się Mateusz Jarząbek.

W 79. minucie gola dla gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Michael Wołyński. Vineta próbowała jeszcze strzelić zwycięską bramkę, ale na posterunku był wspomniany Jarząbek.

Remis zepchnął wolinian na trzecią pozycję, bowiem Leśnik Manowo pokonał u siebie Kluczevię Stargard 1:0, wskoczył na drugie miejsce i wywalczył awans do III ligi. Pierwsze miejsce już wcześniej zapewnił sobie Bałtyk Koszalin. Do okręgówki spadają Wiekowianka Wiekowo, Lech Czaplinek i Orzeł Wałcz.