Vineta Wolin wygrała III ligę! Genialny sezon beniaminka

(sz)
Sebastian Szczytkowski
Piłkarze Vinety Wolin pokonali 5:0 Kaszubię Kościerzyna w ostatniej kolejce III ligi bałtyckiej. Przed nimi baraż o awans.

To największy sukces w historii klubu. Na dodatek był w tym sezonie beniaminkiem. Vineta Wolin zafiniszowała z serią 24 spotkań bez porażki.

W ostatniej kolejce podopieczni Pawła Ozgi pokonali 5:0 Kaszubię Kościerzyna. Od początku do końca prezentowali wyższą kulturę piłkarską.

Pojedynek toczył się w potwornym skwarze, więc tempo nie było wysokie. Na więcej przyspieszeń było stać Vinetę Wolin.

Pierwszego gola zdobył mocnym strzałem Dawid Łodyga. Po przerwie trafił trzy razy Adam Nagórski i zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji strzelców. Wynik ustalił na 5:0 Kamil Zieliński w 90. minucie.

To nie koniec sezonu dla Vinety Wolin. Przed nią baraże o awans do II ligi z Odrą Opole.

- Wcale nie boimy się Odry Opole. Większa niepewność była przed meczem z Kaszubią. Nie mamy przecież już nic do stracenia – zapowiada Ozga.

Vineta Wolin - Kaszubia Kościerzyna 5:0 (1:0)
Bramki: Łodyga (21), Adam Nagórski trzy (55, 67, 77), Zieliński (90)
Vineta: Rechtziegel - Skorb, Jeż (86 Wydmuszek), Niewiada, Tarka (82 Kacperek) - Adamczak, Szewczykowski - Łodyga (78 Chamera), Pogorzelczyk, Wittbrodt - Adam Nagórski (80 Zieliński).