MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Urząd Regulacji Energetyki: po raz kolejny „znacząco" wzrosła liczba odmów przyłączenia do sieci gazowej

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
– Odnotowaliśmy blisko 5,5 tys. odmów więcej niż w ciągu 2021 r. Mimo wysokich cen gazu w 2022 r. nie brakowało chętnych do przyłączenia do sieci gazowej – podał URE.
– Odnotowaliśmy blisko 5,5 tys. odmów więcej niż w ciągu 2021 r. Mimo wysokich cen gazu w 2022 r. nie brakowało chętnych do przyłączenia do sieci gazowej – podał URE. Maciej Jeziorek / Polska Press
W 2022 r. wzrosła liczba odmów przyłączenia do sieci gazowej Polskiej Spółki Gazownictwa w stosunku do 2021 r. – poinformował Urząd Regulacji Energetyki. Jednocześnie podkreślono, że w ubiegłym roku liczba gospodarstw domowych podłączonych do sieci PSG zwiększyła się o ponad 236 tys.

Wzrost liczby odmów przyłączenia do sieci gazowej

Urząd Regulacji Energetyki (URE) poinformował za pośrednictwem swojego kona na Twitterze, że w 2022 r. po raz kolejny „znacząco" wzrosła liczba odmów przyłączenia do sieci gazowej Polskiej Spółki Gazownictwa.

– Odnotowaliśmy blisko 5,5 tys. odmów więcej niż w ciągu 2021 r. Mimo wysokich cen gazu w 2022 r. nie brakowało chętnych do przyłączenia do sieci gazowej – podkreślił w komunikacie urząd.

Ponadto podkreślono, że w ciągu ubiegłego roku liczba gospodarstw domowych podłączonych do sieci PSG „zwiększyła się o ponad 236 tys." URE przypomniał, że na detalicznym rynku gazu zdecydowanie największym graczem jest PGNiG. – Spółka ta odpowiada za blisko 90 proc. gazu sprzedawanego odbiorcom końcowym – wskazał URE.

PSG: Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych

Polska Spółka Gazownictwa poinformowała na swojej stronie internetowej, że jest operatorem systemu dystrybucyjnego gazu w Polsce. Kluczowym zadaniem spółki jest transport paliw gazowych siecią dystrybucyjną na terenie całego kraju bezpośrednio do odbiorców końcowych oraz sieci innych operatorów lokalnych.

PSG dystrybuuje gaz przez ponad 200 tys. km gazociągów. Jak podano do zadań PSG należy prowadzenie ruchu sieciowego, rozbudowa, konserwacja oraz remonty sieci i urządzeń, dokonywanie pomiarów jakości i ilości transportowanego gazu.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Gadżety i ceny oficjalnego sklepu Euro 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Urząd Regulacji Energetyki: po raz kolejny „znacząco" wzrosła liczba odmów przyłączenia do sieci gazowej - Portal i.pl

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński