Trzy czerwone kartki i porażka Sandra Spa Pogoni w Elblągu

Kirył Kniazeu (z prawej) był jednym z trzech graczy Pogoni, którzy nie dokończyli meczu w Elblągu. Andrzej Szkocki/archiwum
Gorzka niespodzianka dla kibiców szczecińskiego klubu. Portowcy przegrali na wyjeździe z Meble Wójcik Elbląg 22:18. Dla rywali to pierwsze punkty w tym sezonie. Pogoń kończyła mecz bez trzech zawodników, którzy obejrzeli czerwone karki.

Pogoń zagrała bez Arkadiusza Bosego i Wojciecha Zydronia, który jednak dyrygował zespołem z ławki rezerwowych.

Oba zespoły nie imponowały skutecznością. Przez pierwszy kwadrans padło tylko osiem bramek, po równo cztery dla obu ekip. W 26. minucie Pogoń wyszła na prowadzenie 7:10 i wydawało się, że ma mecz pod kontrolą. Jednak do przerwy dwie bramki dorzucili gospodarze, co zapowiadało emocje w drugiej połowie.

Pierwszy gol po przerwie padł po sześciu minutach. W międzyczasie z boiska wyleciał za trzecią karę Mateusz Zaremba. Momentalnie gospodarze nabrali wiatru w żagle i w 46. minucie prowadzili 14:11. Wprawdzie po bramce Dawida Krysiaka w 50. minucie było już tylko 14:13, ale Pogoń nie zdołała już doprowadzić do wyrównania. Portowcom zaczęły puszczać nerwy, łapali kary, w efekcie czego pod koniec spotkania kolejne dwie czerwone kartki obejrzeli Kirył Kniazeu oraz Michal Bruna. Czech został ukarany wykluczeniem po brutalnym faulu. Pogoń nie była w stanie się już pozbierać...

Portowcy w tym sezonie nie błyszczą, ale mało kto spodziewał się porażki w Elblągu. Może gospodarzom pomógł Michael Biegler? Niemiecki szkoleniowiec pomagał trenerowi Jackowi Będzikowskiemu w przygotowaniach do tego spotkania.

Pogoń jest na szóstym, przedostatnim miejscu w grupie granatowej z dorobkiem czterech punktów. Trzy oczka ma ostatni w tabeli zespół Meble Wojcik Elbląg. Obie ekipy wydają się być pozbawione większych szans na skuteczną walkę o awans do ćwierćfinału. Piąty w stawce Chrobry ma 10 oczek.

Meble Wójcik Elbląg - Sandra Spa Pogoń Szczecin 22:18 (9:10)
Pogoń: Tatar, Matkowski - Krupa 5, Bruna 5, Kniazeu 2, Krysiak 2, Konitz 1, Zaremba 1, Jedziniak 1, Fedeńczak 1, Grzegorek, Wąsowski.