MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Trwają testy techniczne w szczecińskiej Fabryce Wody

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41 w Szczecinie.
Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41 w Szczecinie. Mat. prasowe
Od kilku dni trwają testy szczelności poszczególnych niecek basenowych w Fabryce Wody.

Każdy fragment wybudowanego obiektu i każde zainstalowane urządzenie muszą zostać sprawdzone, czasem nawet kilka razy. Obchody techniczne odbywają się w zasadzie codziennie i są przeprowadzane w każdej części Fabryki Wody - saunarium, strefach biurowych, edukatorium, w strefach basenowych czy podbaseniu.

Od kilku dni trwają testy szczelności poszczególnych niecek basenowych. Woda przepłynęła już m.in. przez basen sportowy, brodzik z dmuchańcami, basen barowy w saunarium, basen barowy w strefie VIP, a także wewnętrzny i zewnętrzny basen rekreacyjny. W Fabryce Wody w wewnętrznej strefie basenowej znajdziemy 17 niecek basenowych wewnętrznych, 2 jaskinie wodne, 2 wodne place zabaw, 4 wanny spa. Na zewnątrz dostępny będzie basen wypływowy i rekreacyjny, brodzik dziecięcy i wodny plac zabaw. Pierwsze testy obiegu wody zaliczyły również zjeżdżalnie.

Woda do niecek basenowych dostarczana będzie skomplikowanym system rur. Co ważne przechodzić będzie wieloetapowy proces uzdatniania czy też ultrafiltracji, na który składa się koagulacja, filtracja, podgrzewanie, korekta odczynu pH, dezynfekcja podchlorynem sodu, czy też naświetlanie lampami UV. Łączna ilość wody filtrowanej to około 2912 m3 na godzinę, czyli blisko 70000 m3 na dobę. Oczywiście za każdy z etapów tego procesu odpowiadają specjalistyczne urządzenia, które zadbają o to, że woda basenowa będzie czysta i bezpieczna dla kąpiących się w niej osób.

Rozruch przeszedł elektrolizer, czyli urządzenie do wytwarzania w procesie elektrolizy z soli podchlorynu sodu. Poprawność działania sprawdzana była również w przypadku generatora dwutlenku chloru. To urządzenie, które poprzez chemiczny proces mieszania z sobą 12% chlorku sodu i 7% kwasu wytwarza miksturę, dzięki której zwalczane są drobnoustroje w wodzie sanitarnej.

Inwestycja powstaje przy ulicy 1 Maja 41. Koszt wykonania wystawy to 25,8 mln zł.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Paliwo na stacjach będzie tańsze

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński