Trener Kosta Runjaic: Czapki z głów przed moją drużyną

Kosta Runjaic
Kosta Runjaic Sebastian Wolosz/ Polska Press
Opinie trenerów po meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin (0:1).

Kosta Runjaic, Pogoń
Nie potrzebuję mówić zbyt wiele: jestem bardzo dumny z naszej drużyny i tego co dzisiaj pokazali. Przyjechaliśmy tutaj i chcieliśmy wygrać. To się nam udało i czapki z głów przed moją drużyną.

Uważam, że zasłużyliśmy na prowadzenie, bo weszliśmy bardzo dobrze w mecz. Po przerwie było jasne, że Lechia mocno zaatakuje. Broniliśmy się ze wszystkich sił. W takim meczu potrzeba trochę szczęścia i ono było po naszej stronie po przerwie. Pokazaliśmy olbrzymią energię. Zagraliśmy na zero, wygraliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin 0:1. Przebudzenie Kozulja na ...

Jesteśmy inną drużyną niż w poprzednim sezonie. Jesteśmy bardziej skoncentrowani i stąd te zwycięstwa na wyjazdach.

Łukasz Smolarow, Lechia
Rozczarowanie jest duże. Głównym czynnikiem w którym byliśmy słabsi, była skuteczność. W pozostałych statystykach byliśmy lepsi. Nawet w liczbie strzałów. To nie przełożyło się jednak na bramki. Jeden celny strzał to było zbyt mało. Mieliśmy sytuacje Haraslina, Sobiecha i słupek. Szkoda takich momentów.

Byliśmy przygotowani na pressing Pogoni. Pierwsze 10 minut było dobre w naszym wykonaniu. Ten etap zakończył się jednak golem dla Pogoni. Pierwsza sytuacja i skuteczna. Później był fragment w którym straciliśmy kontrolę nad meczem. Zbyt długi fragment. Później atakowaliśmy, ale brakowało bramek.

Stadion w Szczecinie: Dużo zmian na trybunie zachodniej. Zar...