Tenis: Cztery złota i mistrzostwa Polski w Szczecinie

(dc)
Arkadiusz Kocyła.
Arkadiusz Kocyła. Fot. Andrzej Szkocki
Sukcesy zawodników Promasters. Kocyła i Czarnik dwa razy na najwyższym stopniu podium.

Cztery złote medale wywalczyli tenisiści Promasters Szczecin podczas halowych mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w miejscowości Ślęza koło Wrocławia.

A dziś w hali Szczecińskiego Centrum Tenisowego przy ul. Dąbskiej rozpoczyna się turniej główny halowych mistrzostw Polski seniorów. Poza naszymi eksportowymi zawodnikami powinna wystąpić cała krajowa czołówka.

W grach pojedynczych bezkonkurencyjni okazali się Arkadiusz Kocyła i Paulina Czarnik. Co ciekawe, oboje stracili w całym turnieju tyle samo gemów (po 21) nie tracąc przy tym ani jednego seta.

W finałowych pojedynkach Czarnik pokonała Magdalenę Stencel (SKT Sopot) 6:1, 6:2, a Kocyła zwyciężył Piotra Barańskiego (Nafta Zielona Góra) 6:3, 6:0. Paulina i Arek grając z partnerami z innych klubów okazali się również najlepsi w turnieju gry podwójnej.

W deblu dziewcząt Czarnik występując w parze z Joanną Nalborską pokonała inną szczeciniankę, Adriannę Rosik (KT Masters) i jej partnerkę, Magdalenę Stencel 6:2, 6:1. Wśród chłopców zdecydowanie najlepsza była para Kocyła/ Barański wygrywając w decydującym meczu z zawodnikami SKT Sopot Pawłem Ciasiem i Filipem Zbroją 7:5, 6:0.

Zarówno Kocyła jak i Czarnik są podopiecznymi trenera Łukasza Markowskiego.