Taniec to życie

Materiał informacyjny - CoLibre for Dance Marika Podraska
Jak przekonują - tańczyć można zawsze i wszędzie, a jeśli ktoś potrzebuje inspiracji do podążania przez życie tanecznym krokiem to ich studio jest najlepszym adresem. Julia Wojciechowska i Marika Podraska, założycielki CoLibre Dance, wprowadzają w świat ruchu i zdradzają wakacyjne plany. Jednego jesteśmy pewni - jeszcze nie raz usłyszymy o ich studiu.

Taniec - z jednej strony pasja, z drugiej strony biznes. Jak znaleźć balans między tymi stronami prowadząc szkołę tańca?

- Julia Wojciechowska - Zawsze porównywałyśmy różne aspekty życia do tańca, bo poza nauką rytmu i kroków, taniec uczy także cierpliwości, samoświadomości i balansu. Świetnie uczy też wychodzenia poza swoją strefę komfortu. Zajmujemy się prowadzeniem zajęć tanecznych, które absolutnie uwielbiamy, promocją kursów i ogólnie rozumianą obsługą klienta. Mamy to szczęście, że wspólnie prowadzimy szkołę i uzupełniamy się w codziennych zadaniach. Tak jak przy nauce choreografii, step by step, idziemy małymi kroczkami do przodu. To prawda, że taniec to główny, ale nie jedyny obszar naszej pracy. Z pewnością każdy dzień przynosi coś nowego i nieustannie się uczymy.

Jakie zajęcia czekają na kursantów i kursantów? Czy każdy może się na nie zapisać, czy trzeba być już na odpowiednim poziomie zaawansowania?

- Marika Podraska - Na kursantów czekają przeróżne zajęcia na różnych poziomach zaawansowania. W grafiku można znaleźć spotkania dla dzieci już od 4-go roku życia, ale też dla nastolatków oraz dorosłych. Tańczymy tańce latynoskie, high heels, reggaeton, bachatę, dancehall. W naszej ofercie jest także joga w języku polskim i angielskim. Do każdej z grupy można dołączyć w dowolnym momencie, najlepiej bezpośrednio kontaktując się z nami, aby odpowiednio dobrać kurs.

Czy w CoLibre Dance tancerze tańczą rekreacyjnie czy również przygotowują się do turniejów?

- J.W. - Naszym głównym celem jest szerzenie pasji do tańca wśród szczecinian, bo widzimy jak wiele szczęścia potrafi dawać. Mamy grupy taneczne, które jeżdżą na dancehall'owe i reggaeton'owe zawody, bo sprawia im to radość. I właśnie na tę radość chcemy kłaść nacisk, bez zbędnej presji.

A kto prowadzi zajęcia? Czy dosłownie wszystkim się zajmujecie same?

- M.P. - Mamy w zespole instruktorki i zapewniamy, że to prawdziwe pasjonatki tańca. Każda z nich trenuje od dziecka. Evi to mistrzyni dancehall'u. Kierunek zgłębiła u korzeni, bo aż na Jamajce. Wiktoria odpowiada za high heels'y. Jej zajęcia to ogrom techniki i zmysłowości w jednym. Za całą sekcję latino odpowiada Julia. Ponad 20 lat tańczy taniec towarzyski, ale to właśnie tańce latynoskie pochłonęły ją bez reszty i ich kroki przekazuje łącząc je w zmysłowe choreografie. Daria to nasza przezdolna bachatera, czyli miłośniczka i instruktorka bachaty. Za uwalnianie napięć w ciele oraz pracę nad balansem spójnym z oddechem odpowiada Laura, instruktorka jogi. A ja prowadzę zajęcia z naszymi najmłodszymi CoLiberkami, a także otworzyłam formację reggaeton'ową Las Reinas del Reggaeton, czyli właśnie królowe reggaetonu.

Czy w planach mają panie np. wyjazdowe campy albo inne aktywności wychodzące poza salę?

- Zdecydowanie! Wakacje rozpoczynamy od tanecznej parady ulicami Szczecina we współpracy z Ogrodami Śródmieście. W nadchodzącym sezonie wakacyjnym planujemy także kobiece wyjazdy taneczne nad morzem. Chcemy szerzyć to, co jest oczywiste w kulturze latynoskiej, mianowicie fakt, że tańczyć można wszędzie!

Pl. Zwycięstwa 1 (I piętro) wejście od św. Wojciecha, Szczecin
tel. : 792 333 755
e-mail: [email protected]
www.facebook.com/CoLibre Dance Atelier

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński