MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tak będzie wyglądał najnowszy szczeciński mural. Powstanie na bramie dawnej zajezdni tramwajowej

OPRAC.:
Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Zwycięski projekt Olgierda Szopińskiego
Zwycięski projekt Olgierda Szopińskiego Bike_S szczeciński rower miejski/fb.com
Przy ulicy Piotra Skargi znajduje się najstarsza zachowana zajezdnia tramwajowa w Szczecinie i jednocześnie jedyna zachowana zajezdnia tramwajów konnych w mieście. Dziś to magazyn BikeS. To na bramie budynku powstanie najnowszy mural w Szczecinie.

- Jestem niesamowicie szczęśliwy, to pierwszy konkurs, który wygrałem! - powiedział Olgierd Szopiński z Chojnic, który wygrał konkurs na mural magazynu BikeS. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu jest zlecenie wykonania muralu i 40 tys. zł. Laureat na namalowanie dzieła ma czas do 30 września.

Zobacz wszystkie prace konkursowe

Mural Olgierda Szopińskiego pokryje wrota magazynu BikeS. Budynek znajduje przy skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicą Piotra Skargi. Powstał pod koniec wieku XIX. Jest wpisany do rejestru zabytków województwa zachodniopomorskiego. Najpierw mieścił zajezdnię tramwajów konnych, potem elektrycznych. Po wojnie pełnił różne funkcje. Od kilku lat znajduje się w nim magazyn szczecińskich rowerów miejskich BikeS.

Na ogłoszony przez NiOL w czerwcu konkurs wpłynęło 12 prac autorów z Warszawy, Szczecina, Konina, Łaz, Świdnika, Zielonej Góry, Wrocławia i Chojnic. Wyboru najlepszej po półtoragodzinnej debacie dokonało jury w składzie: Sylwia Goździk spółki NiOL - dyrektor spółki NiOL, Michał Dębowski – Miejski Konserwator Zabytków i Stanisław Ruksza - dyrektor Trafostacji Sztuki, wykładowca Akademii Sztuki.

Olgierd studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, tworzy murale, graffiti. Jest m.in. współautorem muralu o powierzchni 180 metrów kwadratowych na Bibliotece Gdańskiej PAN, zaprojektował i namalował mural w Czersku, projektował i tworzył mural „Chojnickie Młyny”. Poza malowaniem lubi chodzić po górach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński