Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szpital Wojskowy w Szczecinie ogranicza odwiedziny pacjentów. Powód? Nie tylko koronawirus

Szymon Wasilewski
Szpital Wojskowy w Szczecinie
Szpital Wojskowy w Szczecinie
109. Szpital Wojskowy w Szczecinie wprowadził w poniedziałek ograniczenia w odwiedzinach chorych. To działanie prewencyjne, a powodem nie jest wyłącznie koronawirus.

"Działanie prewencyjne"

Informację o wprowadzeniu ograniczeń potwierdził dr Robert Salamon, chirurg, pełniący obowiązki rzecznika placówki mieszczącej się przy ul. Piotra Skargi w Szczecinie.

- Staramy się ograniczyć ruch rodzin oraz osób postronnych na terenie szpitala. Jest to działanie prewencyjne, ale jego przyczyną nie jest wyłącznie ryzyko infekcji koronawirusem, ale także np. grypą - mówi dr Salomon.

Powyższe zarządzenie komendanta szpitala obowiązuje całodobowo, lecz nie oznacza, że rodziny w ogóle nie mogą odwiedzać pacjentów.

- Zanim bliscy wejdą na teren oddziału prosimy ich, aby - jeżeli jest to możliwe - nie spotykali się z pacjentami. Jeśli ktoś przyjechał z daleka, nie będziemy robić problemu z odwiedzinami. Zależy nam na ograniczeniu ruchu osób, co mamy nadzieję spotka się ze zrozumieniem - dodaje dr Salomon.

Koronawirus: aktualizowany raport

Jak jest w innych szpitalach?

Wcześniej całkowity zakaz odwiedzin chorych wprowadził szpital w Zdunowie i przy ul. Arkońskiej.

Od poniedziałku pacjentów nie można odwiedzać także w Gryfinie.

W placówce na Pomorzanach odwiedziny możliwe są w godzinach 15-17, podobnie jak przy ul. Unii Lubelskiej.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się specjalny komunikat z informacją, co należy zrobić po powrocie do kraju z państw zagrożonych występowaniem koronawirusem." Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub  zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.W Słupsku kontaktować można się z odziałem SANEPIDU pod numerem telefonu 59 843 12 91Czym jest koronawirus?Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.ZOBACZ TAKŻE: Nauczycielka wróciła z Włoch, podejrzenie koronawirusa. Szkoła zamknięta

Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Co zrobić, gdy wracasz z...

ZOBACZ TEŻ:

Dyrektorzy placówek oświatowych z całego województwa otrzymali zalecenia dotyczące postępowania w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego.Szczegóły w galerii zdjęć! >>>

Zagrożenie koronawirusem w regionie. Szkoły i przedszkola ni...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński