MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koronawirus w Szczecinie? Znamy kolejne wyniki badań [NOWE INFORMACJE]

red
Otrzymaliśmy informację ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie o najnowszych wynikach w sprawie osób z podejrzeniem koronawirusa.

AKTUALIZACJA, godz. 18.35:

Szpital otrzymał wyniki próbek pobranych od pacjentów z podejrzeniem koronawirusa.
Ich wynik jest ujemny, co znaczy, że pacjenci nie są zarażeni tym wirusem.

Szpital cały czas czeka na wyniki kolejnych dwóch pacjentów, które mają być znane jutro i w poniedziałek.

Jednocześnie przypominamy, że w szpitalach przy ul. Arkońskiej i w Zdunowie zarządzeniem dyrekcji obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów aż do odwołania. Spowodowane jest to wirusem grypy.


POPRZEDNIE WIADOMOŚCI:
- W piątek do szpitala dotarły wyniki jednego z pacjentów. Wynik był ujemny, a pacjent mógł opuścić szpital - informuje Mateusz Iżakowski, P.O. Rzecznika Prasowego szczecińskiego szpitala.

Obecnie w szpitalu przy ul. Arkońskiej przebywa czterech pacjentów (1 mężczyzna i 3 kobiety) z podejrzeniem koronawirusa.

Dyrektorzy placówek oświatowych z całego województwa otrzymali zalecenia dotyczące postępowania w razie wystąpienia jakiegokolwiek zagrożenia epidemiologicznego.Szczegóły w galerii zdjęć! >>>

Zagrożenie koronawirusem w regionie. Szkoły i przedszkola ni...

- Cały czas oczekujemy na wyniki kolejnych dwóch pacjentów, które powinny dotrzeć jeszcze dzisiaj, a następne w niedzielę i poniedziałek. Ostatni pacjent zgłosił się do szpitala w dniu wczorajszym. Obecnie stan wszystkich hospitalizowanych osób z podejrzeniem koronawirusa jest zadowalający - informuje szpital.

Osoby z podejrzeniem koronawirusa są odizolowane i mają profesjonalną opiekę.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia ukazał się specjalny komunikat z informacją, co należy zrobić po powrocie do kraju z państw zagrożonych występowaniem koronawirusem." Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w północnych Włoszech, Chinach, Korei Południowej, Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze lub Tajwanie i zaobserwowałeś u siebie objawy, takie jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, to bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub  zgłoś się bezpośrednio do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie określony zostanie dalszy tryb postępowania medycznego.W Słupsku kontaktować można się z odziałem SANEPIDU pod numerem telefonu 59 843 12 91Czym jest koronawirus?Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem.ZOBACZ TAKŻE: Nauczycielka wróciła z Włoch, podejrzenie koronawirusa. Szkoła zamknięta

Co musisz wiedzieć o koronawirusie. Co zrobić, gdy wracasz z...

Zakaz odwiedzin, ale z powodu grypy

Ze względu na panującą grypę, dyrekcja szpitala postanowiła o całkowitym zakazie odwiedzin, w placówce przy ul. Arkońskiej, który będzie obowiązywał od godziny 17:00 dnia 29.02.2020r. Od rana zakaz ten obowiązuje w szpitalu w Zdunowie.

MASKI ANTYWIRUSOWE CHRONIĄCE DROGI ODDECHOWE
>> Sprawdź modele w sklepie <<

ZOBACZ TEŻ:

Koronawirus rozprzestrzenia się nie tylko w Azji, ale również w Europie. Mimo że w prowincji Hubei, gdzie wybuchła epidemia, wprowadzono dodatkowe środki ostrożności, ryzyko zakażenia wirusem 2019-nCoV jest realne, i to nie tylko w Azji, ale również w Europie. Wyjaśniamy, jak podejść do koronawirusa w kontekście pracy.

Koronawirus a praca. Sprawdź, jakie prawa i obowiązki ma pra...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński