MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szpital w Gryficach częściowo w kwarantannie. Ile osób z koronawirusem?

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
W szpitalu w Gryficach do tej pory potwierdzono cztery przypadki zakażenia koronawirusem wśród osób objętych kwarantanną. To trzy osoby z personelu i jeden pacjent.

Od środowego wieczoru część Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach pozostaje w kwarantannie. Wówczas w związku z potwierdzonymi dwoma przypadkami zakażenia wirusem SARS-CoV-2 odizolowano kompleks budynku głównego, tzw. 90 łóżkowego i przychodni szpitala w Gryficach. Łącznie było to 251 osób. Jak sytuacja wygląda dziś?

- Obecnie to 4 oddziały szpitalne: Oddział Chorób wewnętrznych, Oddział Chirurgiczny, oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, w których przebywa łącznie 54 pacjentów i 45 osoby personelu medycznego - informuje Łukasz Szyntor, rzecznik szpitala w Gryficach.

To oznacza, ze 45 osób z personelu przebywa w szpitalu bez przerwy piątą dobę. Jak donosi superportal24.pl, powołując się na relację kobiety, której matka pracuje w szpitalu: "Personel i pacjenci zamknięci w szpitalu, każdy na swoim oddziale. Nikt nie może wychodzić poza oddział, nikt nie może przemieszczać się po budynku szpitala. Pracownicy, którzy zostali w pracy na stałe, podzielili się na 2 zmiany. Gdy jedni pracują, drudzy odpoczywają.Wtedy mają czas na wykonanie telefonu, na rozmowę z bliskimi, którzy w nerwach, strachu przeżywają każdą kolejną godzinę kwarantanny".

ZOBACZ TEŻ:

Władze placówki zapewniają, że personel przebywający w oddziałach objętych kwarantanną ma zapewnioną pomoc psychologiczną, wyżywienie oraz dostateczną ilość środków ochrony osobistej.

Na razie wykonano łącznie 30 testów na obecność koronawirusa. Stwierdzono trzy przypadki zakażenia patogenem SARS-CoV-2 wśród personelu medycznego oraz u jednego pacjenta. Próbki z Gryfic trafiają do laboratorium Diagnostyka działającego przy szpitalu na ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Do odwołania wstrzymane zostaje świadczenie usług zdrowotnych w Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotnej, w Ambulatoryjnej Opiece Specjalistycznej (Przychodnia z Poradniami) oraz w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Pacjenci z oddziałów nie objętych kwarantanną są zgodnie z zaleceniami lekarskimi wypisywani ze szpitala,

W dalszym ciągu budynek główny szpitala, budynek tzw. 90-łóżkowy i budynek przychodni pozostają wyłączone z dostępu osób innych niż personel upoważniony przez szpital. Dział żywienia realizuje dostawę posiłków dla pacjentów i personelu w trybie cateringowym. Placówkę w tej materii wsparli m.in. lokalni restauratorzy. Ponadto do gryfickiego szpitala w ostatnich tygodniach dotarło blisko 2000 maseczek podarowanych przez firmy i osoby prywatne.

Aby przekazać przesyłkę dla osób pozostających w budynkach szpitalnych należy dokładnie zapakować przekazywane przedmioty (m.in. ubrania, artykuły spożywcze, środki higieniczne, książki itp.), precyzyjnie ją opisać (imię i nazwisko odbiorcy oraz oddział, na którym przebywa) i przekazać pracownikowi portierni zlokalizowanej przed szpitalem.

ZOBACZ TEŻ:

warto wiedzieć:

Poczytaj, pooglądaj, dowiedz się więcej

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:


  • Podejrzewasz, że masz koronawiursa?

  • Ilu jest zakażonych?

  • Zobacz koniecznie:

warto wiedzieć:


Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński