Szkoła, świetlica, strażacka remiza. I jeszcze remonty dróg. Pracy był huk!

Materiał informacyjny Gminy Chojna
URZĄD MIASTA I GMINY CHOJNA

PRZEBUDOWA, TERMOMODERNIZACJA, REMONT OBIEKTU WRAZ Z ADAPTACJĄ NIEUŻYTKOWANEJ CZĘŚCI PODDASZA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1.
W zadaniu tym przewidziano i wykonano m.in. adaptację nieużytkowanej części poddasza na potrzeby biblioteki, renowację zabytkowych klatek schodowych i elewacji budynku, częściową wymianę okien, renowację zabytkowej stolarki drzwiowej. Ale to nie wszystko. Przebudowano też instalacje sanitarną, elektryczną i centralnego ogrzewania.

BUDOWA ŚWIETLICY W MIEJSCOWOŚCI CZARTORYJA.
Popegeerowskiej wsi, która jako jedyna w okolicy nie miała takiego miejsca. Obok świetlicy powstał też plac zabaw. Pieniądze na świetlicę władze gminy pozyskały z programu rozwoju operacyjnego wsi.

- Otrzymaliśmy 500 tysięcy złotych, resztę dokładamy z własnych środków. Świetlica będzie kosztowało około 1 milion złotych i będzie wykonana w tym roku - mówiła zimą 2021 roku burmistrz gminy Barbara Rawecka.

POPRAWA INFRASTRUKTURY DROGOWEJ była koniecznością. Stan dróg wymagał interwencji. Przebudowy przyczyniły się do znacznego poprawienia bezpieczeństwa, ułatwiły dojazd do gruntów rolnych, które bezpośrednio przylegają do remontowanych dróg. Podniesienie jakości nawierzchni przyczyniło się także do zwiększenia wartości samych gruntów rolnych oraz poprawy warunków życia mieszkańców terenów wiejskich. Cała inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju infrastruktury drogowej regionu.

BUDOWA REMIZY STRAŻACKIEJ W MIEJSCOWOŚCI NAWODNA była niezwykłym przedsięwzięciem.
21 sierpnia 2021 r. na jej otwarciu zgromadziło się wielu znamienitych gości. Świętowali nie tylko strażacy. Inwestycja powstała bowiem nie tylko dzięki gminie Chojna, ale też właśnie dzięki zaangażowaniu mieszkańców Nawodnej. Znaczną część prac wykończeniowych druhowie i mieszkańcy wykonali sami, w wolnym czasie pomiędzy pracą zawodową i wyjazdami do interwencji.

MODERNIZACJA ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY W CHOJNIE przy ulicy Orląt.
To jedyny dzienny ośrodek wsparcia działający na terenie gminy Chojna. Do dyspozycji jest tam 35 miejsc dla dorosłych osób: przewlekle chorych psychicznie, niepełnosprawnych intelektualnie oraz dla osób wykazujących inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.
Dlatego ta modernizacja była tak istotna. Zniknęły bariery architektoniczne i znacząco poprawiły się warunki lokalowe.

Chojna to nie tylko punkt na mapie. To miejsce pełne energii, cudownych ludzi i ich niezwykłych aktywności. Zapraszamy

www.chojna.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński