Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Szczeciński Budżet Obywatelski. Długa dyskusja nad projektem "Kurs na Północ"

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Serial dotyczący projektu "Kurs na północ" trwa. Zespół odwoławczy Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego przyjął odwołanie, ale teraz czekamy na decyzję Biura Dialogu Obywatelskiego szczecińskiego magistratu.

- Komisja odwoławcza przyjęła nasz wniosek po prawie 4,5 godz. rozmów. Teraz czekamy aż BDO podejmie decyzje – mówi Wojciech Kłodziński, lider projektu „Kurs na Północ”.

Projekt został wykreślony z listy SBO po tym jak na portalu społecznościowym pojawiła się oferta zbierania podpisów pod tym projektem. Za jeden głos oferowano 3 złote. Głosy miały być oddane na projekt "Kurs na Północ”. Lider projektu tłumaczył, że nie zamierzał kupować głosów. Miało to być wynagrodzenie dla zespołu kampanii opowiadającej o wspomnianym projekcie. Teraz trwa walka o przywrócenie projektu "Kurs na Północ".

ZOBACZ TEŻ:

Pojawiły się opinie, że usunięcie tego projektu z listy SBO jest krzywdzące.

- Niedopuszczenie do głosowania projektu "Kurs na Północ" będzie podeptaniem obywatelskości i ostateczną kompromitacją SBO w Szczecinie – uważa Edyta Łongiewska-Wijas, radna niezrzeszona.

Głosowanie w ramach SBO ma ruszyć dopiero 7 grudnia. Bez względu na decyzję urząd miasta musi mieć czas na przygotowanie ostatecznej listy do głosowania. Przeniesienie terminu daje również pozostałym projektodawcom czas na promocje swoich pomysłów.

- Zdajemy sobie sprawę, że w ostatnich tygodniach debatę publiczną zdominował temat jednego projektu - mówi Magdalena Błaszczyk, dyrektor Bura Dialogu Obywatelskiego. – To z pewnością trudna sytuacja dla pozostałych, którym również należy się uwaga ze względu na jakość ich i ilość pracy, włożoną w stworzenie swoich pomysłów. Mamy więc nadzieję, że dodatkowe dni będą w pełni wykorzystane przez projektodawców na zainteresowanie innych ich projektami, a mieszkańców na zapoznanie się z nimi.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TAKŻE:

Wieża Bismarcka w Szczecinie

Wieża Bismarcka w Szczecinie przed remontem. Tak teraz wyglą...

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Co ciekawe przez moment brano pod uwagę jako lokalizację Wyspę Grodzką. W 1910 roku Związek Budowy Pomnika Bismarcka Prowincji Pomorze pod przewodnictwem gubernatora von Eisenharta rozpisał konkurs na projekt wieży. Do realizacji wybrano projekt autorstwa Wilhelma Kreisa wzorowany na mauzoleum Teodoryka w Rawennie i grobowcu Cecylii Metelli. Kamień węgielny położono w ramach obchodów setnej rocznicy bitwy pod Lipskiem w 1913 roku. 10 sierpnia 1921 roku odbyło się uroczyste otwarcie wieży.

Wieża Bismarcka w kolorze: kiedyś i dziś [GALERIA ZDJĘĆ]

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński