MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczecińscy pracownicy służby zdrowia otrzymali specjalne monety kolekcjonerskie za poświęcenie w czasie pandemii

Leszek Wójcik
Leszek Wójcik
Wręczająca pamiątkową monetę - Marta Matraszek, dyrektor oddziału NBP w Szczecinie.Osoba odbierająca - Andrzej Różański, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPSK-2.
Wręczająca pamiątkową monetę - Marta Matraszek, dyrektor oddziału NBP w Szczecinie.Osoba odbierająca - Andrzej Różański, zastępca dyrektora ds. lecznictwa SPSK-2. ZUW, NBP, SPSK-2
Serię monet kolekcjonerskich pn. "Dziękujemy służbie zdrowia za poświęcenie w czasie pandemii COVID-19" wydał na przełomie roku 2021/2022 Narodowy Bank Polski. Monety zostały wydane w hołdzie za "pracę, trud i okazane pacjentom serce".

Wyemitowana przez Narodowy Bank Polski seria srebrnych monet została wydana w hołdzie dla pracowników placówek ochrony zdrowia za ich zaangażowanie w pracę podczas pandemii koronawirusa. Monety otrzymali przedstawiciele placówek medycznych województwa zachodniopomorskiego szczególnie zaangażowani w walkę z pandemią: szpitala tymczasowego w Szczecinie, szpitali covid-owych, szpitali powiatowych i pogotowia ratunkowego.

Moneta jest o nominale 10 zł. Na rewersie przedstawiona jest dłoń w rękawiczce chirurgicznej, podtrzymująca dłoń pacjenta. Na awersie, godło Polski.

W trakcie uroczystości związanych z wręczeniem monet przedstawiciele zespołu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM w Szczecinie przyznali, że choć moneta jest piękna, a sami pracownicy doceniają pamięć o nich i uznanie dla ich pracy, to jednak powód wyróżnienia, rozwój pandemii i liczba ludzkich tragedii nią spowodowanych sprawia, że nad radością dominuje smutek.

– Każdy z nas może zrobić coś, by zapobiec kolejnym ofiarom. Szczepmy się – zaapelowali - Nie tylko dla siebie, także dla innych. To jest odpowiedzialność nas wszystkich. Od naszych decyzji zależy życie drugiego człowieka.
Spotkanie odbyło się w siedzibie Oddziału Okręgowego NBP w Szczecinie.

ZOBACZ TEŻ:

Szpital Tymczasowy w Szczecinie powstał równo rok temu. Udzi...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pasta jajeczna z awokado

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński