Szczecińscy futsaliści o jedną bramkę bliżej od Final Four

Michał Bartnicki
Zespół Pogoni '04 Szczecin minimalnie pokonał niżej notowanego rywala w Pucharze Polski. archiwum
Pogoń ’04 Szczecin wygrała 1:0 w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Halowego Pucharu Polski z Mściwojem Kartuzy. Ważną bramkę dla Portowców zdobył wchodzący do pierwszego składu Maciej Krzyżanowicz, który wykorzystał bardzo dobre podanie Marcina Mikołajewicza.

Trener Gerard Juszczak nie po raz pierwszy w tej rundzie zaryzykował i od pierwszych minut zdecydował się na lekko eksperymentalny skład: Artur Jurczak, Paweł Bogucki, Łukasz Żebrowski, Ricardinho, a między słupkami stanął Łukasz Koszmider, który kilkukrotnie ratował kolegów przed stratą gola. Do Kartuzów natomiast nie pojechali Maciej Wołoszyn, Łukasz Tubacki, Daniel Maćkiewicz oraz kontuzjowany Nicolae Neagu.

W Mściwoju najlepszym zawodnikiem był Maciej Orłowski, choć nie tylko on miał okazję na pokonanie Koszmidera. Przemysław Kostuch oraz Marek Cirkowski również często próbowali uderzać z dystansu, ale bardzo dobrze między słupkami spisywał się Koszmider.

Najważniejsza sytuacja meczu miała miejsce już w 7. minucie. Na nietypowej pozycji, bo na skrzydle znalazł się Mikołajewicz. Pivot Pogoni ’04 minął dwóch zawodników z Kartuzów i wystawił piłkę Krzyżanowiczowi, który bez większych problemów wpakował futbolówkę do pustej bramki.

W drugiej połowie podopieczni Juszczaka wyraźnie spuścili z tonu, co mogło skończyć się dla nich fatalnie. Na szczęście udało im się utrzymać cenne jednobramkowe zwycięstwo do końca.

Do rewanżu między tymi zespołami dojdzie już we wtorek 19 marca w Szczecinie.

Mściwoj Kartuzy - Pogoń '04 Szczecin 0:1 (0:1)
Bramka: Krzyżanowicz (7.).
Pogoń '04: Koszmider, Kubrak - Ł. Żebrowski, Ricardinho, Bogucki, Jurczak, Douglas, Kubik, Krzyżanowicz, Mikołajewicz, K. Żebrowski, Przygórzewski.