Szczecin. Takiego zatoru już dawno nie było. Korki od...

  Szczecin. Takiego zatoru już dawno nie było. Korki od Głębokiego do Pilchowa

  Zdjęcie autora materiału
  Marek Jaszczyński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Padł nowy rekord. Z Pilchowa do skrzyżowania przy jeziorze Głębokim jazda autem zajęła prawie 25 minut. I to nie w dzień roboczy, a w słoneczną niedzielę. A co to ma do rzeczy? Liczni spacerowicze spowolnili ruch pojazdów na tym ważnym skrzyżowaniu.
  Szczecin. Takiego zatoru już dawno nie było. Korki od Głębokiego do Pilchowa
  1/9

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Zobacz galerię

  Do tej pory kierowcy chwalili minirondo, które stanęło u zbiegu ulic: Miodowej, Zegadłowicza, Kupczyka i alei Wojska Polskiego. Zwłaszcza ci jadący od strony Wołczkowa i Osowa zyskali na tym, żeby nie czekać na sygnał zielony. W miniony weekend sytuacja się pogorszyła.

  - Zmiana organizacji ruchu miała usprawnić ruch, a dzieje się zupełnie odwrotnie. Głównie chodzi o pieszych, którzy z racji że mają pierwszeństwo i brakuje sygnalizacji skutecznie blokują przejazd we wszystkich kierunkach i gdy przyjdzie sezon wakacyjny zakorkują te skrzyżowanie - mówi pan Marcin, który skontaktował się z redakcją.


  Korek wystąpił na trasie ze Szczecina w kierunku Polic i z powrotem. Pusto było w wlotach ul. Miodowej i Kupczyka. O sytuacji z niedzieli wiedzą urzędnicy.

  - Rano korek był od strony Szczecina, a popołudniu od strony Polic. Mamy świadomość kłopotów. Latem może sygnalizacja zostanie znowu włączona - mówi Marcin Charęza, szef zespołu do spraw organizacji ruchu szczecińskiego magistratu.

  Zobacz galerię

  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (21)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (21) forum.gs24.pl

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY