Świt Szczecin skuteczny na swoim boisku. Remis w derbach Vinety z Pogonią II

Świt Szczecin pokonał u siebie Unię Swarzędz 3:1.
Świt Szczecin pokonał u siebie Unię Swarzędz 3:1. Fot. Świt Szczecin facebook
W kwadrans Świt Szczecin zdobył trzy bramki i ostatecznie pokonał Unię Swarzędz 3:1. Teraz ze spokojem może czekać na pozostałe spotkania ósmej kolejki III ligi.

Świt i Unia to zespoły z czołówki, które mogą włączyć się do walki o awans do II ligi. Tym cenniejsze zwycięstwo świtowców na swoim boisku.

W 20. minucie Kacper Borowiak pokonał bramkarza Świtu i goście prowadzili. Gospodarze przyspieszyli, mieli przewagę, ale brakowało sytuacji. W II połowie był udany pościg. Wyrównał w 71. minucie Kacper Wojdak (główka po rzucie rożnym), sześć minut później po indywidualnej akcji gola zdobył Szymon Kapelusz, a w 84. minucie Patryk Paczuk ustalił wynik po rzucie karnym. Wcześniej był faulowany.

Dzięki wygranej Świt został liderem rozgrywek, ale musiał czekać na sobotnie derby Pomorza Zachodniego. Vineta Wolin podejmowała Pogoń II Szczecin. Wikingowie po wygranej - odzyskaliby pozycję lidera, a inne rozstrzygnięcie utrzymywało Świt na 1. miejscu.

Derby były interesujące. W I połowie Vineta była lepsza, ale zdobyła tylko jedną bramkę. Kacper Żmudź trafił tuż przed przerwą. Portowcy lepiej zaprezentowali się od początku drugiej części. Wyrównali bardzo szybko (Antoni Klukowski z rzutu karnego w 53. minucie), a w ostatnich 20 minutach grali w przewadze, bo Bartosz Boniecki (do lata zawodnik Pogoni II) dostał dwie żółte kartki. Wolinianom udało się jednak zabezpieczyć swoją bramkę i w sumie skończyło się sprawiedliwym remisem.

Flota Świnoujście przegrała z Gedanią Gdańsk 1:4. Pierwszą bramkę straciła w 14. minucie, a później co dziesięć minut traciła kolejne (trafiali kolejno: Bartosz Zalewski w 14. i 35. oraz Przemysław Żukowski w 25.). Do przerwy wynik był pewny dla gdańszczan, więc mecz się wyrównał. W 63. minucie Michał Kwiecień zdobył gola dla Floty, ale nim zespół zaatakował to Filip Sosnowski (w 71.) ustalił wynik meczu.

Błękitni Stargard zremisowali na swoim boisku z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:1 (0:0). Goście uzyskali prowadzenie, ale po kilkunastu minutach gospodarze wyrównali (Grzegorz Aftyka w 85. minucie).

W innych meczach 8. kolejki: Noteć Czarnków - Unia Solec Kujawski 4:2, Wikęd Luzino - Elana Toruń 1:2.