Świt i Energetyk po punkcie i na urlop. Pogoń II jeszcze nie

Sebastian Szczytkowski
Piłkarze, trenerzy, działacze i sponsorzy Świtu szybko podsumowali rok. Z soboty na niedzielę bawili się na imprezie andrzejkowej. Świt Szczecin Facebook
Świt Skolwin zremisował 0:0 z Lechem II Poznań, a Energetyk Gryfino z KP Starogard Gdański. Te drużyny zakończyły rundę.

Nawet młodzi piłkarze Lecha Poznań przyznali, że zagrali gorzej niż Świt Skolwin, więc ta kwestia nie podlega dyskusji. Dla nich punkt za bezbramkowy remis był cennym łupem, a dla skolwinian "oczkiem" na pocieszenie. Drużyna z północy Szczecina miała problem z udokumentowaniem swojej przewagi.

Przede wszystkim w drugiej połowie Świt nie opuszczał połowy Lecha. Najbliżej zdobycia gola był Paweł Krawiec, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Sytuacje podbramkowe mieli również Adam Ładziak, Grzegorz Szczepanik oraz Krzysztof Filipowicz.

Podobnie jak w poprzednim sezonie końcówka rundy jesiennej nie była rewelacyjna w wykonaniu Świtu. Przez ostatnie 270 minut strzelił raptem gola. W trzech kolejkach zdobył cztery z możliwych dziewięciu punktów. Pozycję lidera stracił na rzecz Elany Toruń. Generalnie jednak półrocze było udanym okresem dla zespołu ze Stołczyńskiej. Żaden inny klub na ziemi szczecińskiej nie dostarczył swoim kibicom tylu pozytywnych wrażeń. Skolwinianie zapowiadali już latem, że będą zimować w czołówce i słowa dotrzymali.

Lech II Poznań - Świt Skolwin 0:0
Świt: Rechtziegel - Odlanicki-Poczobut, Wojdak, Kołodziejski, Hilicki, G. Szczepanik, Kosacki, Ładziak, Krawiec (85 Walków), O. Szczepanik (90 Palczewski), Nwaogu (42 Filipowicz)

Rundę zakończył bezbramkowym remisem też Energetyk Gryfino. Przeciwnikiem beniaminka był KP Starogard Gdański. Tradycyjnie nie zdobył gola, ale przynajmniej zachował czyste konto w tyłach. Dzięki punktowi opuścił ostatnie miejsce w tabeli, ale jego kandydatura do utrzymania nie stała się poważniejsza. Piłkarze wyszli na boisko, choć zapowiadali bojkot meczu z powodu zaległości finansowych klubu wobec nich.

Energetyk Gryfino - KP Starogard Gdański 0:0
Energetyk: Brzozowski - Karbowiak (60 Lipka), Marczuk, Krzywicki, Bidny, Cebulski, Łazarz, Prawucki (80 Żeglin), Donos (46 Fijałkowski), Wierzchowski, Aleksandrowicz (70 Piskorowski)

Największą dramaturgię miało zremisowane 1:1 spotkanie rezerw Pogoni Szczecin z Polonią Środa Wielkopolska. Trener Paweł Sikora złożył tym razem jedenastkę z młodych piłkarzy. Byli w niej Kujawa, Pawłowski i Aron Stasiak. Zrobiła ona duży krok w kierunku zwycięstwa, po czym natychmiast cofnęła się. W 89. minucie Sebastian Kowalczył dał Portowcom prowadzenie strzałem z dystansu. Minęła raptem minuta i gospodarze wyrównali z rzutu karnego po faulu Daniela Kusztana. Rezerwiści jeszcze nie odpoczywają. W tym tygodniu zagrają zaległy mecz z Bałtykiem Gdynia.

Polonia Środa Wielkopolska - Pogoń II Szczecin 1:1 (0:0)
Bramki: Bartoszak (90-karny) - Kowalczyk (89)
Pogoń: Kusztan - Kujawa, Walukiewicz, Kuzko, Adamczuk, Zieliński, Pawłowski, Maćkowski (81 Pach), Kowalczyk, Bochnak (89 Nagel), Stasiak (46 Paprzycki)

Pozostałe wyniki 17. kolejki: GKS Przodkowo - Kotwica Kołobrzeg 1:1, Jarota Jarocin - Bałtyk Gdynia 1:1, Górnik Konin - Wierzyca Pelplin 2:3, Wda Świecie - Centra Ostrów Wielkopolski 1:2, Sokół Kleczew - KKS 1925 Kalisz 0:0, Elana Toruń - Unia Solec Kujawski 0-0.

W tabeli Świt jest drugi i ma punkt straty do prowadzącej Elany. Pogoń II zajmuje 9. pozycję, a Energetyk 16.