Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Studenci ratownictwa medycznego PUM będą się szkolić w pogotowiu [ZDJĘCIA]

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Pomorski Uniwersytet Medyczny i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie podpisali umowę o współpracy w zakresie kształcenia praktycznego studentów kierunku Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore
Pomorski Uniwersytet Medyczny i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie podpisali umowę o współpracy w zakresie kształcenia praktycznego studentów kierunku Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore Małgorzata Klimczak
Pomorski Uniwersytet Medyczny i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie podpisali umowę o współpracy w zakresie kształcenia praktycznego studentów kierunku Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore.

Pomorski Uniwersytet Medyczny i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie podpisali umowę o współpracy w zakresie kształcenia praktycznego studentów kierunku Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore, który realizowany będzie od roku akademickiego 2023/24 na Wydziale Nauk o Zdrowiu PUM.

To nowy kierunek, unikatowy w kraju, który łączy ratownictwo medyczne z ratownictwem morskim. Dla studentów tego kierunku przygotowano 36 miejsc na pierwszym roku.

- Z pogotowiem współpracujemy od dawna, ale teraz wchodzimy w nowy etap tej współpracy - mówi prof. Beata Karakiewicz, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu PUM. - Nasza uczelnia ma Centrum Symulacji Medycznych, ale jest laboratorium leczenia szpitalnego. Pogotowie w Szczecinie ma Centrum Symulacji Medycznych leczenia przedszpitalnego, co jest bardzo ważne. Połączenie tych dwóch centrów zapewni naszym studentom wysoką jakość nauczania.

Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do pracy w Pogotowiu Ratunkowym, Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych (SOR), również jako instruktorzy pierwszej pomocy, ale także będą gotowi do pracy w innych niż w sektorze ochrony zdrowia jednostkach, np. na statkach, platformach wiertniczych lub morskich i lądowych farmach wiatrowych.

- Liczę na to, że część studentów podejmie pracę również w naszym pogotowiu - mówi lek. med. Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Nasze Centrum Symulacji Medycznych jest jedynym tego typu ośrodkiem w Polsce, więc studenci będą mieli do dyspozycji nowoczesny sprzęt i nowoczesne rozwiązania.

To kolejna umowa o współpracy, którą PUM zawarł pod kątem szkolenia studentów tego kierunku. Uczelnia będzie też współpracować z Politechniką Morską w ramach szkoleń dotyczących pracy ratowników na morzu.

Kierunek Ratownictwo medyczne z bezpieczeństwem morskim i sektora offshore realizowany będzie w trzyletnim toku stacjonarnych studiów 1. stopnia PUM. Kandydaci muszą przejść test sprawnościowy i pływacki.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński