MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Studenci dwóch uczelni brali udział w pokazach ratownictwa morskiego

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Scenariusz zakładał wybuch na pokładzie Nawigatora XXI, po którym poszkodowani w wypadku znaleźli się w wodzie lub na tratwach ratunkowych
Scenariusz zakładał wybuch na pokładzie Nawigatora XXI, po którym poszkodowani w wypadku znaleźli się w wodzie lub na tratwach ratunkowych Politechnika Morska
Kilkudziesięciu ratowników i pozorantów wzięło udział w ćwiczeniach w Masowej Operacji Ratowniczej (MRO) w Trzebieży. Dowodził kpt. Bartłomiej Majdański z SAR Trzebież.

Scenariusz zakładał wybuch na pokładzie Nawigatora XXI, po którym poszkodowani w wypadku znaleźli się w wodzie lub na tratwach ratunkowych.

Udział w ćwiczeniach wzięli studenci z Koła Naukowego Ratownictwa Morskiego, opiekunowie i wykładowcy Politechniki Morskiej, załoga statku Nawigator XXI, studenci Wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, a także SAR, WOPR, Policja, Straż Graniczna, Straż Pożarna.

Ćwiczenia były okazją do doskonalenia umiejętności współpracy między służbami, które niosą ratunek w kryzysowych sytuacjach. Takie wydarzenia sprawiają, że pomoc w realnych zagrożeniach staje się jeszcze skuteczniejsza - służby, które razem ćwiczą, będą lepiej współpracować podczas realnych zdarzeń.

- Dzięki temu, że odgrywamy tu role poszkodowanych, w przyszłości będziemy wiedzieć, jak podejść ratowanych ludzi lub będziemy wiedzieli, jak się zachować, gdy będziemy ratowani - mówi Mateusz Drapała, student nawigacji o specjalności ratownictwo morskie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński