MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Straż pożarna z Trzebiatowa doczekała się nowego samochodu strażackiego. Stary spłonął podczas powrotu z akcji

Łukasz Czerwiński
Łukasz Czerwiński
Ochotnicza Straż Pożarna w Trzebiatowie, doczekała się nowego wozu pożarniczego. Zbiórka finansów trwała dwa lata, ale dzięki wsparciu miasta i ministerstwa, mieszkańców gminy będzie chronił nowoczesny pojazd.

- Trzy lata temu, podczas powrotu z akcji, zapalił nam się zasłużony pojazd marki Star. Od tego czasu podjęliśmy działania mające na celu zbiórkę pieniędzy na nowy samochód, ponieważ nasz Mercedes również jest już zaawansowany wiekowo i zdarzają mu się awarie - wspomina Paweł Tarnowski, prezes OSP w Trzebiatowie.

To jednak nie było łatwe zadanie, gdyż wymagało bardzo dużego nakładu finansowego. Mimo tego, strażacy z Trzebiatowa się nie poddawali i założyli internetową zbiórkę, a także uczestniczyli w wielu lokalnych wydarzeniach. Sami również zorganizowali imprezę walentynkową, która miała wspomóc zbiórkę na nowy samochód. Wielu sponsorów zdecydowało się wesprzeć potrzebę straży pożarnej, lecz to wszystko wciąż była kropla w morzu potrzeb.

ZOBACZ TEŻ:

Wsparcie od miasta i ministerstwa

Nieustający upór trzebiatowskich strażaków, przekonał do działania lokalnych radnych, a także burmistrza, którzy znaleźli w budżecie miejskim środki na znaczne wsparcie zakupu nowego pojazdu.

- Wzięliśmy również udział w programie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, z którego także udało się pozyskać duże środki. Gdyby nie to wsparcie, to wciąż nie mielibyśmy nowego samochodu - mówi prezes OSP w Trzebiatowie - Jako stowarzyszenie wystartowaliśmy z zapytaniem ofertowym, w którym wybraliśmy wykonawcę zadania - dodaje Paweł Tarnowski.

Średni wóz pierwszowyjazdowy

Samochód marki Renault wykonała i przystosowała firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., a koszt inwestycji przekroczył 800 tysięcy złotych. Samochód posiada zabudowę aluminiową, która została dopasowana do wymagań trzebiatowskiej straży pożarnej. Pojazd jest w pełni wyposażony do prowadzenia działań w terenie i będzie pierwszą jednostką desygnowaną do wyjazdu na wydarzenia.

Strażacy z OSP Trzebiatów odebrali samochód w Bielsku-Białej i w czwartek późnym wieczorem dotarli do macierzystej remizy. Pojazd został entuzjastycznie przyjęty przez cały zespół strażaków ochotników, co pokazało jak ważne to było dla nich wydarzenie. Teraz mieszkańcy gminy mogą czuć się bezpieczniejsi.

POLECAMY RÓWNIEŻ:

41 edycja Trzebiatowskiej 10

Za nami 41 edycja Trzebiatowskiej 10. Biegacze z całego woje...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński