Start Lublin - Spójnia Stargard 56:79

Karol Szpyrka miał siedem asyst
Karol Szpyrka miał siedem asyst Tadeusz Surma
Koszykarze Spójni Stargard, w trzeciej kolejce I ligi pewnie pokonali dzisiaj w Lublinie Start. Tomasz Stępień rzucił 26 punktów.

Lepiej dzisiejsze spotkanie rozpoczęła Spójnia, która po pierwszej kwarcie wygrywała 22:15. W tej części skutecznie grał Wiktor Grudziński, który rzucił 7 punktów i miał 3 zbiórki. Jeszcze przez połowę drugiej kwarty stargardzianie zachowywali kilkupunktową przewagę, ale wystarczył moment gorszej gry i gospodarze odroili straty.

Po trójce Startu w 16 minucie wyszedł on na prowadzenie 29:28. Spójnia ma jednak w składzie Adama Parzycha i Tomasza Stępnia, którzy potrafią seriami zdobywać punkty. Obaj zaliczyli po dwa trzypunktowe trafienia i w 18 minucie Spójnia wygrywała 40:31. W końcówce tej kwarty stargardzianie osiągnęli swoje najwyższe w pierwszej połowie, dziesięciopunktowe prowadzenie. A ostatecznie, po dwudziestu minutach wygrywali ośmioma punktami. Stępień rzucił już 14 punktów, a Parzych 11.

W trzeciej kwarcie Spójnia kontrolowała wydarzenia na parkiecie w Lublinie. W 25 minucie po dwupunktowym trafieniu Stępnia stargardzianie wygrywali 54:40. W kolejnych minutach gospodarze całkowicie się zatrzymali i byli punktowani przez gości. W 28 minucie Karol Szpyrka wykorzystał oba rzuty osobiste i Spójnia wyszła na dwudziestopunktowe prowadzenie, a po chwili Stępień rzucił swoją kolejną trójkę i wygrywała już 63:40. Start w trzeciej kwarcie rzucił tylko pięć punktów.

W czwartej kwarcie przez pierwsze cztery minuty Spójnia nie potrafiła celnie rzucić, a że gospodarze zaczęli trafiać to przewaga stopniała z 26 do 17 punktów. Niemoc strzelecką stargardzkiego pierwszoligowca przełamał Stępień wykorzystując w 35 minucie dwa osobiste. Po chwili dwupunktowe trafienie zaliczył Grudziński i przewaga Spójni ponownie wynosiła więcej niż dwadzieścia punktów. Stargardzianie utrzymali wysokie prowadzenie i pewnie wygrali rehabilitując się za wysoką porażkę u siebie w drugiej kolejce ze Stalą Ostrów. W dzisiejszym spotkaniu Tomasz Stępień rzucił 26 punktów. Spójnia ma dwa zwycięstwa i porażkę. Na wyjeździe wygrała oba spotkania, ze Śląskiem Wrocław na inaugurację I ligi i dzisiaj ze Startem Lublin.

Start Lublin - Spójnia Stargard 56:79 (15:22, 21:22, 5:22, 15:13)
Spójnia: Stępień 26 (cztery razy za 3 pkt), Grudziński 12 (2), Parzych 11 (3), Szpyrka 8, Szczepaniak 8, Michalski 5, Soczewski 4, Kasprzak 3 (1), Ratajczak 2, Pabian