Sprawdź, ile pieniędzy możesz dostać w 2020 roku! Te założenia znajdą się w budżecie na 2020 rok ZDJĘCIA

SR
Jakie założenia znalazły się w budżecie na 2020 rok? Podobnie jak w tym roku, sporo miejsca poświęcono wydatkom na cele społeczne - mają kosztować ponad 66 miliardów złotych. Sprawdź, ile pieniędzy możesz otrzymać w 2020 roku!
Jakie założenia znalazły się w budżecie na 2020 rok? Podobnie jak w tym roku, sporo miejsca poświęcono wydatkom na cele społeczne - mają kosztować ponad 66 miliardów złotych. Sprawdź, ile pieniędzy możesz otrzymać w 2020 roku!
Udostępnij:
Budżet 2020 bez deficytu - to zdanie, które od kilkunastu godzin możemy zobaczyć na wielu portalach, usłyszeć o nim w radiu czy w telewizji. Rząd chwali się tym, że o budżecie bez deficytu możemy mówić po raz pierwszy od 30 lat. Jakie założenia znalazły się w budżecie na 2020 rok? Podobnie jak w tym roku, sporo miejsca poświęcono wydatkom na cele społeczne - mają kosztować ponad 66 miliardów złotych. Sprawdź, ile pieniędzy możesz otrzymać w 2020 roku!

Budżet 2020 bez deficytu - jak to możliwe?

Projekt budżetu na 2020 zakłada, że po raz pierwszy od 1989 roku będzie on wolny od deficytu. Co to oznacza? Wpływy i wydatki mają wynieść dokładnie tyle samo - 429,5 miliarda złotych. W jaki sposób polski rząd chce doprowadzić do tego przełomu? Wspomina się m.in. o wzrośnie gospodarczym, jednak jednym z głównych priorytetów rządu jest kontynuacja prac dotyczących uszczelnienia systemu podatkowego. W najbliższym czasie planowane są w tym zakresie następujące prace:

  • obniżenie stawki PIT z 18% do 17% dla dochodów nieprzekraczających 42 764 zł rocznie,
  • przebudowa modelu funkcjonowania OFE,
  • indeksacja stawki podatku akcyzowego na napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, susz tytoniowy, wyroby nowatorskie.
To ile zarabiamy jest zależne od wielu czynników - od naszego stanowiska, firmy, umiejętności. W tej charakterystyce można także przyjąć inne kryterium - miasta, w którym pracujemy. Znamy miejscowości, w którym zarobki są najwyższe. Jesteście ciekawi, które miasta znalazły się na podium? Nie jest to takie oczywiste, sprawdźcie!

W tych miastach zarabia się najwięcej! Tobie też wpada tyle ...

Na dochody budżetu państwa istotny wpływ będą miały również działania o charakterze jednorazowym, w tym dochody ze sprzedaży uprawnień do emisji gazów cieplarnianych oraz z rozdysponowania zasobów wybranych częstotliwości. - zapowiada polski rząd.

Założenia budżetu państwa na 2020. Wydatki na cele społeczne mają wynieść ponad 66 mld zł

W kontekście budżetu na 2020 rok mówi się sporo również o wydatkach na cele społeczne, które w przyszłym roku mają wynieść 66 mld zł. Rząd podkreśla, że w 2020 mają być kontynuowane już istniejące programy, ale nie zabraknie również miejsca na nowe działania.

Budżet na 2020 rok - TYLE pieniędzy możesz otrzymać!

W powyższej galerii przygotowaliśmy dla Was listę programów socjalnych, które znalazły się w projekcie budżetu na 2020 rok.

Budżet 2020 bez deficytu: Specjaliści tłumaczą, jak to możliwe

Specjaliści starają się uspokajać nastroje po ogłoszeniu tego, że polski budżet 2020 będzie wolny od deficytu i wytłumaczyć, jak to możliwe.

Rosnące wydatki i budżet bez deficytu = wyższe podatki - pisze Ireneusz Sudak na subiektywnieofinansach.pl

Wśród argumentów, które pomogły doprowadzić do takiej sytuacji wymienia się m.in. następujące punkty:

  • Inflacja. Jak czytamy na blogu subiektywnieofinansach.pl, obecnie ceny rosną najszybciej od 2012 roku. Droższy produkt=naliczanie wyższych stawek VAT=większe kwoty,
  • Ściąganie pełnego ZUS od umów.

Zobacz też: 700 plus Morawieckiego: W 2020 zarobimy więcej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polacy posiadają coraz droższe smartfony

Wideo

Materiał oryginalny: Sprawdź, ile pieniędzy możesz dostać w 2020 roku! Te założenia znajdą się w budżecie na 2020 rok ZDJĘCIA - Express Ilustrowany

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie