SPR Pogoń w lidze bez zwycięstwa z mocnym przeciwnikiem

Przed występem w Lublinie szczecinianki były w dobrych nastrojach.
Przed występem w Lublinie szczecinianki były w dobrych nastrojach. SPR Pogoń Szczecin Facebook
SPR Pogoń Szczecin przegrała zaległe spotkanie z Perłą Lublin. Nasz zespół w rundzie zasadniczej nie zdołał pokonać drużyny z ligowej czołówki.

Szczecinianki dobrze rozpoczęły spotkanie w Lublinie. Może pamiętały blamaż z jesieni (15:29) i chciały rewanżu, a może po prostu chciały pokazać nowe oblicze. Szybko zniwelowały stratę z początku (1:3) i przejęły inicjatywę. W 23. minucie prowadziły 11:9 (po rzucie Natalii Nosek), ale wtedy zaciął się na dobre ich atak pozycyjny. Perła była pewniejsza, skuteczna do bólu i jeszcze przed przerwą wypracowała sobie znaczącą przewagę.

W II połowie emocje były. Perła odskoczyła na 6 bramek, ale Pogoń wróciła do gry. Po karnym Agaty Cebuli (800. bramka rozgrywającej w barwach Pogoni) było 21:18, a na 22:20 (50. minuta) trafiła Nosek. Mało tego po chwili szczecinianki miały kontrę, ale Joanna Gadzina trafiła w słupek. Lublinianki opanowały emocje i nie siląc się na kontry – dowiozły wygraną do końca.

Perła Lublin – SPR Pogoń Szczecin 25:21 (16:12)
Pogoń: Wawrzynkowska, Krupa – Blazević 7, Nosek 5, Noga 3, Gadzina 2, Bancilon 1, Cebula 1, Królikowska 1, Kochaniak 1, Marcikova, Koprowska, Zawistowska.

12. UKS Kościerzyna /21/8/535-733

W sobotę ostatnia kolejka rundy zasadniczej. Zagrają: Pogoń – UKS, Start – Piotrcovia, KPR K. - Ruch, Korona – KPR JG, Zagłębie – Perła, GTPR – AZS. Po 22. kolejce ekstraklasa zostanie podzielona na grupę mistrzowską i spadkową, a zespoły rozegrają dodatkowych 10 spotkań, które wyłonią mistrza, medalistów i spadkowiczów.

POLECAMY:

Cheerleaderki i kibice King Szczecin. Zobacz zdjęcia z meczu z Turowem Zgorzelec

Szczeciński transfer roku: Natalia Partyka zagra dla Startu