Spójnia wygrała po trudnym meczu

zek
Archiwum
Koszykarze Spójni Stargard wygrali dwunasty kolejny mecz w II lidze. Przed swoją publicznością pokonali Pogoń Prudnik 68:60.

Spotkanie z zespołem, który jako jedyny nie przegrał w tym sezonie ze Spójnią, był ciężkim pojedynkiem dla stargardzian. Rywale w pierwszej połowie przeważali w zbiórkach, lepiej też rzucali z dystansu. Gospodarze grali wolno i nieskutecznie. Po dwóch kwartach rzucili tylko 27 punktów. Pogoń 30. W trzeciej kwarcie goście przez pięć minut jeszcze prowadzili, później zaczęli przeważać stargardzianie. Spójnia opanowała sytuację pod koszami i solidnie broniła. W trzeciej kwarcie wyszła na prowadzenie, którego już nie straciła. Wygrała 68:60 i utrzymała fotel lidera grupy B II ligi.

W stargardzkim zespole punkty zdobyli: Mazur 18, Grudziński 15, Grzegorzewski 11, Zarzeczny 11, Soczewski 6, Koszuta 4, Molenda 2, Trypuć 1. Bez punktów pozostali Piechucki i Terlikowski.