Spójnia Stargard pozostaje niepokonana w I lidze koszykarzy [zdjęcia, wideo]

Hubert Pabian rzucił 17 punktów i miał 5 zbiórek.
Hubert Pabian rzucił 17 punktów i miał 5 zbiórek. Tadeusz Surma
W dziesiątej kolejce I ligi koszykarzy stargardzki zespół pokonał na swoim terenie Kotwicę Kołobrzeg 72:66.

Pierwsza połowa dzisiejszego meczu w Stargardzie była remisowa, ale to goście osiągnęli dziesięć punktów przewagi, a stargardzianie musieli odrabiać straty.

W trzeciej kwarcie przeważali gospodarze, którzy odskoczyli, a na początku czwartej kwarty powiększyli przewagę do jedenastu punktów. Kotwica nie zrezygnowała z walki o zwycięstwo i zbliżyła się na punkt. W ostatniej minucie Spójnia dobrze broniła, wykorzystała kilka rzutów wolnych, a Hubert Pabian zakończył spotkanie celnym rzutem dwupunktowym. Stargardzki zespół wygrał 72:66 i jest to dziesiąte zwycięstwo Spójni w dziesiątym meczu w tym sezonie. Spójnia jest liderem tabeli.

W Kotwicy gra wychowanek Spójni Stargard Łukasz Bodych, który w dzisiejszym spotkaniu rzucił 9 punktów i miał 13 zbiórek. Jego brat Paweł gra w stargardzkim pierwszoligowcu i dzisiaj rzucił 10 punktów. W drużynie z Kołobrzegu występuje także były zawodnik Spójni Adrian Suliński, który rzucił 11 punktów, ale miał też 6 strat, w tym ważną w końcówce, kiedy piłkę zabrał mu Maciej Raczyński.

Spójnia Stargard - Kotwica Kołobrzeg 72:66 (12:19, 24:17, 20:11, 16:19) Spójnia: Pabian 17 (dwa razy za 3 pkt), Dymała 16 (1), Janiak 16 (2), Bodych 10, Pytyś 5, Śpica 5 (1), Raczyński 3 (1), Lewandowski.