Spójnia Stargard grała z Polpharmą. Goście ruszyli się w drugiej połowie

PGE Spójnia Stargard w czternastej kolejce ekstraklasy koszykarzy podejmowała Poplharmę Starogard Gdański. Gospodarze wygrali 71:60. Stargardzki zespół miał już 25 punktów przewagi, ale w drugiej połowie były jeszcze emocje

W dzisiejszym meczu w Stargardzie faworytem była PGE Spójnia, która wygrała trzy z czterech ostatnich spotkań. Polpharma w całym sezonie odniosła dotychczas tylko jedno zwycięstwo.

Stargardzki zespół szybko opanował sytuację na parkiecie i już po pierwszej kwarcie miał jedenaście punktów więcej. Goście grali słabiutko i jedynym zagrożeniem były rzuty trzypunktowe, których w pierwszych dziesięciu minutach trafiła trzy.

W drugiej kwarcie koszykarze PGE Spójni spokojnie powiększali przewagę i po 20 minutach wygrywali 43:25. Nic nie wskazywało na to, że w dzisiejszym spotkaniu Polpharma może w jakikolwiek sposób zagrozić stargardzkiemu zespołowi. W drugiej kwarcie koszykarze starogardzkiego klubu rzucili tylko 10 punktów.

Spójnia Stargard pokonała HydroTruck Radom. Szkoda, że bez k...

Po długiej przerwie PGE Spójnia jeszcze dorzuciła kilka punktów do swojej przewagi i w 34 minucie wygrywała 53:28. Kto myślał, że jest po meczu, ten się mylił. Nie wiadomo dlaczego, gospodarze niemal stanęli w ataku, a i w obronie zaczęli sobie radzić gorzej. Efekt był taki, że goście krok po kroku zbliżali się do gospodarzy. Po trzech kwartach przegrywali 45:58.

W czwartej kwarcie stargardzki zespół wciąż miał przestój, a Polpharma kilka razy trafiła i przegrywała już tylko 51:59. Miała wtedy nawet kolejne akcje w ataku, ale dwukrotnie nie trafiła za 3 pkt. PGE Spójnia później nieco sie poprawiła i jej przewaga urosła powyżej 10 punktów. I tak pozostało. PGE Spójnia wygrała 71:60.
Stargardzki zespół w drugiej połowie jednak nie grał najlepiej. W trzeciej i czwartej kwarcie rzucił w sumie tylko 28 punktów.

Przeciwko stargardzkiemu zespołowi zagrał dzisiaj Peter Olisemeka, który w poprzednim sezonie był koszykarzem PGE Spójni. W 16 minut rzucił 7 punktów, miał 3 zbiórki

W kolejnym spotkaniu PGE Spójnia Stargard zagra 4 grudnia w Ostrowie Wielkopolskim ze Stalą

PGE Spójnia Stargard - Polpharma Starogard Gdański 71:60 (26:15, 17:10, 15:20, 13:15)

PGE Spójnia: Kostrzewski 19 (dwa razy za 3 pkt), Cowels 12 (1), Steele 12, Śnieg 12, Tarrant 7 (1), Gudul 6, Młynarski 3, Siewruk, Walczak

Polpharma: Haney 15 (5), Allen 14, Furstinger 9, Kowalczyk 7 (1), Olisemeka 7, Jarecki 4, Washington 4, Walda