Sparing: Flota Świnoujście - Ruch Radzionków 2:0

Krzysztof Bodziony (z prawej) zaliczył asystę przy bramce Koby Szalamberidze.
Krzysztof Bodziony (z prawej) zaliczył asystę przy bramce Koby Szalamberidze. Marcin Bielecki
Przebywająca na zgrupowaniu w Wiśle Flota Świnoujście wygrała drugi sparing w trakcie okresu przygotowawczego. Na bocznym boisku Stadionu Śląskiego w Chorzowie Wyspiarze pokonali 2:0 Ruch Radzionków.

Pierwszą bramkę zdobył w 23. minucie Marek Niewiada, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym i celnie uderzył na bramkę Ruchu z linii pola karnego.

Wynik ustalił w 45. minucie testowany Koba Szalamberidze. Mierzący 173 cm wzrostu skrzydłowy skierował piłkę do siatki po uderzeniu głową, wykończając akcję Krzysztofa Bodzionego.

W zespole Floty wystąpił nowy sprawdzany zawodnik - 19-letni bramkarz Robert Widawski z Rozwoju Katowice.

Zgrupowanie w Wiśle Wyspiarze kończą w sobotę. Tego dnia rozegrają też ostatni sparing, w Sosnowcu z Zagłębiem.

Więcej o sparingu Floty czytaj w czwartkowym papierowym wydaniu "Głosu Szczecińskiego"