Skoki dzisiaj RASNOV wyniki NA ŻYWO. Polacy skaczą w Rumunii transmisja ONLINE, klasyfikacja LIVE. Kubacki już trzeci w PŚ 24.02

Krzysztof Kawa
Krzysztof Kawa
Skoki narciarskie - wyniki na żywo
Skoki narciarskie - wyniki na żywo Andrzej Banas / Polska Press
Udostępnij:
Skoki narciarskie dzisiaj - WYNIKI na żywo. Kto wygrał skoki w Rasnovie? Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła skaczą w Rumunii, gdzie w dniach 20-22 lutego odbywają się kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach. Przejdź do relacji i wyników poniżej.

SKOKI NARCIARSKIE WYNIKI na żywo - KWALIFIKACJE i KONKURSY skoków Rasnov 20-22 lutego transmisja online live

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu sobotniego 22.02
Stefan Kraft wygrał po raz czwarty w trwającym sezonie Pucharu Świata (zarazem 20. w karierze). Żadnemu skoczkowi ta sztuka się wcześniej nie udała (licząc od listopada ubiegłego roku). Austriak umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Dawid Kubacki po najdłuższym skoku w serii finałowej na 100 metrów był blisko wskoczenia na podium, ale ostatecznie przesunął się z 9. na 4. miejsce. A właśnie 9., także po sporym awansie, zakończył sobotnie zawody w Rasnovie Kamil Stoch. Piotr Żyła był 21., Aleksander Zniszczoł 24., a Klemens Murańka 27.
Okazało się, że Kubacki przez trzy dni skakał, będąc chorym.

Gorączka dawała znać o sobie, kręciło mi się mocno w głowie. Czułem się jak po trzech piwach - powiedział Kubacki w rozmowie z TVP Sport

Miejsca na podium za Kraftem zajęli Niemcy - Karl Geiger i Constantin Schmid, najnowsze odkrycie trenera Stefana Horngachera. Następne zawody odbędą się w Lahti od piątku do niedzieli.

POLACY SKACZĄ W LAHTI. ZOBACZ PROGRAM ZAWODÓW I WYNIKI NA ŻYWO 28.02 - 1.03.2020

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 22.02
2. seria.
Piotr Żyła chwilowo był liderem po skoku na odległość 95 m. Przyzwoicie spisał się także Aleksander Zniszczoł, osiągając 90,5 m. To samo osiągnął Klemens Murańka, ale z gorszymi notami. Poprawił się, i to znacznie, Kamil Stoch uzyskując 98,5 m. A jeszcze dalej pofrunął Dawid Kubacki uzyskując równe 100 metrów. Te skoki obu dały awans w konkursie, ale co ważniejsze pozwoliły Kubackiemu wspiąć się na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Skoki na żywo.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 22.02
1. seria.
Wydarzeniem był rezultat osiągnięty przez Gregora Schlierenzauera, a następnie przez Constantina Schmida. Obaj uzyskali 103 m, co jest rekordem obiektu, przy czym jako pierwszy dokonał tego Austriak. Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka mieli po 94 m, Paweł Wąsek 88 m, a Jakub Wolny 89,5 m. Bez rewelacji zaprezentował się Piotr Żyła, osiągając 92 m. Tak samo, jak skaczący po nim Kamil Stoch, który też miał gorsze warunki i nie zdołał poprawić osiągnięcia kolegi z kadry. Dobrze więc, że w tych warunkach Dawid Kubacki zdołał skoczyć 96 m i był w tym momencie 7. Skoki na żywo.

Niemiec Karl Geiger był numerem 1 po skoku na odległość 99,5 m, gdy na górze został Stefan Kraft. Austriak jako trzeci tego dnia uzyskał 103 m i to on objął prowadzenie przed Geigerem i Schmidem. Kubacki spadł na 9. miejsce, Stoch dopiero 17., Murańka 22, Żyła 23., Zniszczoł 24. Wąsek i Wolny poza serią finałową.

Dawid Kubacki wykorzystał nieobecność w Rasnovie Ryouy Kobayashiego i wskoczył na podium klasyfikacji generalnej PŚ. Poniżej czołówka tabeli.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 22.02
Kwalifikacje. Z uwagi na niekorzystne warunki pogodowe terminarz sobotnich skoków w Rasnovie ulegał zmianie. Kwalifikacje w Rasnovie zostały przesunięte na godz. 11.30.

83,5 m Klemensa Murańki wystarczyło mu, by awansować do konkursu. Tym bardziej cel osiągnęli Paweł Wąsek - 86 m, Jakub Wolny - 88,5 m, Aleksander Zniszczoł - 91 m, Piotr Żyła - 90 m oraz Kamil Stoch - 93 m i Dawid Kubacki - 94,5 m. Co ważne, tym razem Stoch lądował na rumuńskim zeskoku bez problemów. Kwalifikacje wygrał Kar Geiger, Kubacki 7., Stoch 9., Żyła 25., Zniszczoł 31., Wolny 37., Murańka 43.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 21.02
Niemiec Karl Geiger przed rodakiem Stephanem Leyhe i Austriakiem Stefanem Kraftem - tak prezentuje się podium w pierwszym w historii Pucharu Świata konkursie skoków narciarskich na obiekcie K-90 (HS 97) w Rasnovie. Kamil Stoch, mimo problemów z lądowaniem, zdołał wywalczyć 6. lokatę. Dawid Kubacki, który goni nieobecnego w Rumunii Ryoyu Kobayashiego, pozostał na miejscu czwartym w klasyfikacji generalnej PŚ, gdyż w piątek był 8. Tuż za nim zawody ukończył Piotr Żyła. Jakub Wolny był 20., zaś Alekander Zniszczoł 24. W sobotę drugi konkurs (uwaga - zmiana godziny rozpoczęcia na 13!), który poprzedzą kwalifikacje (godz. 11.30). Skoki na żywo.

Skoki narciarskie - Kamil Stoch szósty 21.02
- Znów miałem problemy przy lądowaniu. Jestem tak zły na siebie, że nie wiem, co powiedzieć - stwierdził po pierwszym konkursie w Rasnovie Kamil Stoch (cytat za onet.pl). - Nie sądzę, by problemem był świeży śnieg. I przez tych kilka dni nie zapomniałem, jak się ląduje. Chcę po prostu zrobić wszystko zbyt pięknie i przez to pojawiają się błędy.

Z tym lądowaniem to jest tak, że albo zbyt długo czekam, albo zbyt je chcę dopieścić

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 21.02
Seria 2. Do serii finałowej w Rasnovie najlepsi Polacy przystępowali z wysokich miejsc: Dawid Kubacki był 5., Kamil Stoch 8., a Piotr Żyła 11. Drugą serię rozpoczął Aleksander Zniszczoł i pokazał się z dobrej strony, lądując na 92. metrze. Widać było, że sam skoczek jest zadowolony ze swojego występu, bo stało się jasne, że zdobył kolejne punkty PŚ.

Polak miał szczęście, gdyż zdołał oddać skok przed zmianą warunków atmosferycznych. Opady gęstego śniegu sprawiły, że inni zawodnicy mieli niską prędkość na progu i zaczęli osiągać o wiele gorsze wyniki. Z tego powodu runda została na kilka minut przerwana. Skoki na żywo.

Jury nakazało powtórkę dla tych zawodników, którzy oddali skoki przed przerwą (ulokowano ich w kolejce przed zawodnikami z pierwszej dziesiątki). I Zniszczoł znów popisał się dobrym wynikiem, uzyskując 90 m. Wcześniej swoje skoki oddali Jakub Wolny i Piotr Żyła. Ten drugi pokazał się skokiem na odległość 95 m i objął prowadzenie w konkursie. Skoki na żywo.

Kamil Stoch osiągnął taką samą odległość i to on został liderem. Następnie wyprzedził Polaka Norweg Marius Lindvik (96 m), a na rozbiegu stanął Dawid Kubacki. I nie zdołał dokonać roszady w stawce na samym szczycie. 94,5 m z gorszymi notami wystarczyło w tym momencie na 4. miejsce. Peter Prevc miał 96 m i wysokie noty, więc został kolejnym liderem, gdy na górze pozostało trzech zawodników.

97,5 m, a więc najdalej w serii finałowej uzyskał Austriak Stefan Kraft. Stephan Leyhe wyrównał tę odległość i to wystarczyło na objęcie prowadzenia o 0,2 pkt. Karl Geiger nie pozostawił rywalom złudzeń, dorzucając po raz drugi tego dnia 100 m. Skoki na żywo.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI konkursu 21.02
Seria 1. Do drugiej serii spośród Polaków zakwalifikowali się: Aleksander Zniszczoł (90 m), Jakub Wolny (91 m), Piotr Żyła (95 m), Kamil Stoch (98 m) i Dawid Kubacki (98 m). Ta sztuka nie udała się tylko Klemensowi Murańce, bo odległość 87,5 m była poniżej normy.

Kamil Stoch podobnie jak w kwalifikacjach miał problemy przy lądowaniu, co wpłynęło na noty od sędziów. Dawid Kubacki osiągnął taką samą odległość, lecz w lepszym stylu. Niemiec Stephan Leyhe, siódmy zawodnik klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, uzyskał 99 m i objął prowadzenie w końcowej fazie konkursu w Rasnovie. Wyprzedził go tylko rodak Karl Geiger (100 m), a lider klasyfikacji PŚ Austriak Stefan Kraft zdołał zmieścić się na trzecim stopniu podium. Skoki na żywo.

Skoki narciarskie dzisiaj klasyfikacja Pucharu Świata na dzień 21.02.2020

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI kwalifikacji 20.02
Do głównego konkursu z Polaków nie zakwalifikował się tylko Paweł Wąsek, który uzyskał 81 metrów. Awans uzyskali Piotr Żyła (95 m), Jakub Wolny (89 m), Klemens Murańka (85 m), Aleksander Zniszczoł (84,5 m) oraz oczywiście Kamil Stoch (99 m) i Dawid Kubacki (95 m). Tak więc w pierwszym konkursie w Rasnovie, który odbędzie się w piątek, wystąpi sześciu reprezentantów Polski.

Jako jedyny 100 metrów przekroczył w czwartek Niemiec Markus Eisenbichler. 101 metrów to nowy rekord obiektu K-90. Kwalifikacje wygrał jednak mający wyższą notę Norweg Markus Lindvik (98 m). Spośród Biało-Czerwonych najlepiej wypadła trójka liderów: Kubacki był 5., Stoch 6. (miał obniżone noty za lądowanie, które mogło skończyć się upadkiem), a Żyła 11. To zapowiada ich walkę o podium. Skoki na żywo.

Skoki narciarskie dzisiaj WYNIKI treningu 20.02
Przed czwartkowymi kwalifikacjami odbył się trening: Paweł Wąsek uzyskał w nim zaledwie 71 i 80 m, Aleksander Zniszczoł 86 i 80 m, Klemens Murańka 90 i 83,5 m. Kamil Stoch miał 92 i 93 metry, Dawid Kubacki 90,5 i 92, Piotr Żyła 85,5 i 90,5, Jakub Wolny 88 i 87 m.

Skoki narciarskie na żywo
Po mamucich lotach w Bad Mitterndorf przekraczających 200 metrów pora na zejście bliżej ziemi. Piątkowe i sobotnie zawody w Rasnovie odbędą się na skoczni normalnej o punkcie konstrukcyjnym K-90. Rekord obiektu wynosi 101,5 m i należy od 23 września 2018 roku do Jewgienija Klimowa. Tutaj przeprowadzimy relację LIVE z czwartkowych kwalifikacji, a następnie dwóch konkursów w Rumunii, śledź wyniki na żywo.

KONKURSY LOTÓW W BAD MITTERNDORF 2020 - WYNIKI, KLASYFIKACJE

Skoki narciarskie na żywo
Simon Ammann ogłosił, że nie wystartuje w Rasnovie. 38-letni Szwajcar woli ten czas poświęcić na przygotowania do mistrzostw świata w lotach, które odbędą się w Planicy po zakończeniu sezonu Pucharu Świata. W jego ślady poszedł Japończyk Ryoyu Kobayashi. Dzięki temu Dawid Kubacki zyskał dużą szansę na wyprzedzenie go w klasyfikacji generalnej.

Z kolei Niemiec Severin Freund, który nie startował w Pucharze Świata od roku, zaplanował powrót akurat na zawody w Rasnovie.

Program skoków - Rasnov na żywo

 • Czwartek, 20 lutego
 • godz. 11.30 trening oficjalny
 • godz. 13 kwalifikacje
 • Piątek, 21 lutego
 • godz. 14 seria próbna
 • godz. 15 1. seria konkursowa, po przerwie 2. seria
 • Sobota, 22 lutego
 • godz. 11.30 kwalifikacje - zmiana godziny
 • godz. 12.45 1. seria konkursowa (zmiana godziny), po przerwie 2. seria

Skoki narciarskie - gdzie oglądać?
Transmisje z kwalifikacji i konkursów na skoczni Trambulină Valea Cărbunării przeprowadzi stacja TVP 1 i TVP Sport. Uwaga - zawodów nie ma w programie Eurosportu.

Skoki dziś kto wygrał?
W Rasnovie wystąpi, tak jak w Willingen i Bad Mitterndorf, siedmiu polskich skoczków, lecz nastąpiła jedna zmiana w składzie kadry. Andrzej Stękałę zastąpił bardzo dobrze radzący sobie w Pucharze Kontynentalnym Paweł Wąsek.

Skoki - polska ekipa na konkursy w Rasnovie 20-22.02

 • Kamil Stoch
 • Dawid Kubacki
 • Piotr Żyła
 • Jakub Wolny
 • Klemens Murańka
 • Paweł Wąsek
 • Aleksander Zniszczoł

Skoki WYNIKI na żywo
Oficjalne otwarcie kompleksu skoków narciarskich w Rasnovie odbyło się 9 czerwca 2012 roku. Zorganizowano tam Puchar FIS, w którym udział wzięli także skoczkowie z Pucharu Świata: Thomas Morgenstern, Robert Kranjec, Roman Kudelka i inni.

SKOKI NARCIARSKIE 2019/2020: KLASYFIKACJA GENERALNA, PUCHAR NARODÓW

Skoki WYNIKI na żywo
Na Europejski Festiwal Olimpijski Młodzieży w Braszowie (2013) zbudowano także 90-metrową skocznię, a finansowanie w wysokości około 4,5 miliona euro zostało zapewniło rumuńskie Ministerstwo Turystyki i Rozwoju Regionalnego.

Telewizja Polsat do udziału w 9. sezonie programu "Taniec z gwiazdami" zaprosiła m.in Justynę Żyłę. Tanecznym partnerem byłej żony znanego skoczka narciarskiego będzie Tomasz Barański. Justyna Żyła już komplementuje Barańskiego pisząc o nim: najlepszy z najlepszych. Zobaczcie pierwsze zdjęcia Żyły z telewizyjnego show!

Justyna Żyła w "Tańcu z gwiazdami". Zobaczcie zdjęcia z planu!

Skoki WYNIKI na żywo
Centrum skoków narciarskich w Rasnovie zostało ostatecznie ukończone w październiku 2012 r. Obecnie kompleks posiada cztery skocznie i dwie wieże sędziowskie wraz z oświetleniem i windą.

Skoki narciarskie Puchar Świata 2019-2020. Oni zarobili najw...

Skoki dziś kto wygrał?

Konkursy Pucharu Świata 2019/2020, które pozostały do rozegrania

 • 21 lutego 2020 - Rașnov (Rumunia)
 • 22 lutego 2020 - Rasnov (Rumunia)
 • 29 lutego 2020 - Lahti (Finlandia), drużynowy
 • 1 marca 2020 - Lahti (Finlandia)
 • 7 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 8 marca 2020 - Oslo (Norwegia), Raw Air
 • 10 marca 2020 - Lillehammer (Norwegia), Raw Air
 • 12 marca 2020 - Trondheim (Norwegia), Raw Air
 • 14 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air, drużynowy
 • 15 marca 2020 - Vikersund (Norwegia), Raw Air

Skoki dziś kto wygrał?

Rasnov to miasto w okręgu Braszów w Siedmiogrodzie w Rumunii. W roli gospodarza weekendu PŚ w skokach w sezonie zimowym zaprezentuje się po raz pierwszy. W 2018 roku odbyły się tam konkursy Letniej Grand Prix. Od kilku lat na skoczni w Rasnovie rozgrywane są konkursy Pucharu Świata kobiet. Skoki narciarskie dzisiaj - WYNIKI na żywo. Kto wygrał skoki w Rasnovie? W dniach 20-22 lutego odbywają się kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach.

Organizatorzy zdecydowali, że zarówno na kwalifikacje, jak i na konkursy wstęp dla kibiców będzie bezpłatny. Skoki narciarskie dziś - WYNIKI na żywo już od czwartku. Skoki Rasnov transmisja online live. Skoki dziś - kto wygrał? Skoki wyniki konkursu w Rasnovie TABELA, KLASYFIKACJA. Skoki narciarskie w Rumunii na żywo. Puchar Świata w skokach narciarskich Rasnov 2020 wyniki.

Puchar Świata w Zakopanem

Skoki narciarskie Zakopane 2020. Tłumy kibiców z całej Polsk...

Rafał Jackiewicz: Teraz został mi już tylko cyrk...

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
skok

A skąd wie, jak czuje się człowiek po kilku piwach? :D

S
Supermen

Ja po 3 piwach czuje się nie pokonany

Dodaj ogłoszenie