Siedem bramek w sparingu Pogoni. Portowcy przegrali z beniaminkiem I ligi

Mateusz Lewandowski należał do najaktywniejszych Portowców w meczu z zespołem z Chojnic. Wiola Borzym/pogonszczecin.pl
Przebywający na zgrupowaniu w Gniewinie piłkarze Pogoni Szczecin ulegli 3:4 Chojniczance Chojnice.

Trener Dariusz Wdowczyk desygnował do gry skład złożony z młodych graczy, wspomaganych przez Ediego Andradinę i Vuka Sotirovicia.

Od początku na boisku działo się wiele. Pierwszoligowcy objęli prowadzenie w 11. minucie. Kosuke Ikegami minął dwóch Portowców na prawym skrzydle i dośrodkował piłkę w pole karne. Akcje wykończył Tomasz Mikołajczak.

W 29. minucie, po podaniu Mateusza Lewandowskiego, wyrównał Edi Andradina. Jednak chwilę później obrońcom urwał się Michał Płókarz i ponownie wyprowadził Chojniczankę na prowadzenie.

W 41. minucie bramkę na 2:2 zdobył aktywny Radosław Wiśniewski. Asystę przy tej akcji zaliczył Sotirović.

W drugiej połowie w ciągu kwadransa dwie bramki dla Chojniczanki zdobyli gracze dobrze znani w Pogoni Szczecin. Najpierw trafił niedawno testowany Bartosz Flis, a następnie Maciej Ropiejko.

Portowców stać było jedynie na kontaktowe trafienie Dawida Korta.

O 16 Pogoń rozegra sparing z Arką Gdynia. Będzie to ostatni mecz kontrolny szczecinian w trakcie obozu w Gniewinie. W środę Portowcy zagrają na własnym stadionie z Olympique Lyon.

Pogoń Szczecin - Chojniczanka Chojnice 4:3 (2:2)
Bramki: Edi (29), Wiśniewski (41), Kort (83) - Mikołajczak (11), Płókarz (30), Flis (53), Ropiejko (69).
Pogoń Szczecin: Dawid Kudła (46 Krystian Rudnicki) - Julien Tadrowski (60 Lucas), Michał Koj, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski (60 Rafał Gutowski) - Alan Błajewski, Abdul Moustapha Ouedraogo (68 Mateusz Sobolczyk), Edi Andradina (46 Mateusz Wilk), Dawid Kort, Radosław Wiśniewski - Vuk Sotirović (46 Łukasz Zwoliński).