Siatkówka: Polacy rozbili Egipt

eastnews
Sebastian Świderski był jednym z lepszych graczy polskiej drużyny w meczu z Egiptem. eastnews
W drugim spotkaniu na igrzyskach olimpijskich w Pekinie polscy siatkarze nie dali szans Egiptowi, wygrywając pewnie 3:0 (25:21, 25:18, 25:10).

Dzięki drugiej wygranej nasi zawodnicy są coraz bliżej awansu do ćwierćfinału turnieju. W pierwszym meczu siatkarze Lozano także bez straty seta pokonali Niemców.

Polacy rozpoczęli źle i po kilku dobrych atakach rywali przegrywali 1:4. Na szczęście nasi zawodnicy szybko odrobili straty i na pierwszą przerwę techniczną schodzili przegrywając już tylko 7:8. Po powrocie na boisko trwała wymiana punkt za punkt, a po bloku Winiarskiego Polacy doprowadzili do remisu po 10. Nasi siatkarze na pierwsze prowadzenie wyszli dopiero w połowie seta (13:12) po błędzie rywali. Przed drugą przerwą techniczną podopieczni trenera Lozano prowadzili 16:15. Po wznowieniu gry wyrównana walka trwała do stanu 20:20. Później Polacy przechylili szalę zwycięstwa (25:21) na swoją stronę dzięki dobrej grze z kontry i kilku błędach rywali.

W drugiej partii Egipcjanie od początku popełniali fatalne błędy, dzięki czemu nasi zawodnicy szybko uzyskali dużą przewagę (6:2). Na pierwszą przerwę techniczną wicemistrzowie świata schodzili prowadząc już tylko 8:6. Po powrocie na boisko Polacy znakomicie zaczęli grać blokiem, co szybko przyniosło efekt w postaci wysokiego prowadzenie 16:10. Niestety później rywale pokazali, że także umieją grać blokiem i nasza przewaga stopniała do dwóch punktów (18:16). Polacy nie pozwolili jednak na więcej zespołowi z Afryki, a po znakomitych zagrywkach Wlazłego i bloku Świderskiego ponownie objęli bezpieczne prowadzenie 21:16. Ostatecznie seta dobrą zagrywką zakończył Możdżonek.

W trzecim secie trener Lozano od początku dał szansę gry Możdżonkowi, który zastąpił Kadziewicza pod koniec drugiego seta. W tej partii gra punkt za punkt trwała tylko do stanu 2:2. Później Polacy po bardzo dobrej grze blokiem i w ataku objęli wysokie prowadzenie 10:4. Wyraźne prowadzenie naszego zespołu odebrało chęć do gry rywalom, którzy nie byli już w stanie nawiązać walki ze swobodnie grającymi Polakami. Przed drugą przerwą techniczną nasi prowadzili już 16:8, a po powrocie na boisko nawet 20:8. Ostatecznie ta odsłona meczu zakończyła się wygraną wicemistrzów świata do 10!

W kolejnych meczach Polacy będą walczyć z Serbią, Brazylią i Rosją.

Polska - Egipt 3:0 (25:21, 25:18, 25:10)

Polska: Paweł Zagumny, Mariusz Wlazły, Daniel Pliński, Łukasz Kadziewicz, Michał Winiarski, Sebastian Świderski, Krzysztof Ignaczak (libero)