MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rusza akcja Bezpieczne Wakacje. Trzynaście służb już po odprawie i w pełnej gotowości

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Wideo
od 7 lat
Miliony turystów, ogromne imprezy, rekorodwa iczba kąpielisk. Do tego nieprzewidywalna pogoda. Sezon letni będzie wielkim wyzwaniem dla służb.

W wakacje na 145 zachodniopomorskich kąpieliskach o nasze bezpieczeństwo będzie dbało ponad 700 ratowników WOPR.

- Nie przypominam sobie, aby w przeszłości czynnych było w województwie tyle kąpielisk jak tym sezonie. To wielkie wyzwanie dla nas, ale i dla osób, które będą z nich korzystać. Chcemy utrzymać trend, że na kąpieliskach, gdzie jesteśmy nikt nie utonął od lat. Szczególny apel do panów po pięćdziesiątce - mówił Apoloniusz Kurylczyk, szef zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego podczas odprawy służb u wojewody.

To właśnie panowie 50+ to ponad 90 procent ofiar wody, głownie na kąpieliskach niestrzeżonych.

- O bezpieczeństwo podczas wakacje będzie dbało trzynaście służb. Mamy podwyższoną gotowość, bo w jednym czasie odbywać się będą wielkie imprezy: The Tall Ship Races, Pol and Rock, Sunrise Festival, Męskie Granie - mówił wojewoda zachodniopomorski, Adam Rudawski.

Zapowiedział, że kuratorium oświaty, przeprowadzi ok. trzystu kontroli miejsc, w których będą wypoczywały dzieci i młodzież.

- Wzmożone kontrole przeprowadzać będzie Inspekcja Transportu Drogowego oraz stacje sanitarno-epidemilogiczne, które czynne będą siedem dni w tygodniu. Jesteśmy po szkoleniach dla przedsiębiorców, którzy będą usługiwać uczestnikom festiwalu. Planowane są kontrole kąpielisk, lodziarni, kolonii - wyliczał wojewoda.

Insp. Robert Sielski, wiceszef zachodniopomorskiej policji zapowiedział, że na czas wakacji garnizon zostanie wzmocniony policjantami z innych województw, którzy będą dbać o bezpieczeństwo nad morzem i na największych imprezach muzycznych.

- Komendant wojewódzki policji wystąpił do komendanta głównego o wsparcie. Na czas dwóch największych imprez dostaliśmy dodatkowo 600 policjantów. Będą też kolejni, którzy zadbają o bezpieczeństwo podczas wakacji w naszym regionie. Także, gdy chodzi o ruch drogowy, bo spodziewamy się wielu turystów - mówił.

O gotowości strażaków do sezonu letniego zapewniał też mł. bryg. Sebastian Świderski, naczelnik Wydziału Przeciwdziałania Zagrożeniom Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński