Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 1:1. Portowcy walczą o Puchar Polski [zobacz zapis relacji live]

Krzysztof Dziedzic, krzysztof.dziedzic@mediaregionalne.pl
Pogoń zremisowała w Chorzowie z Ruchem 1:1 w pierwszym meczu półfinałowym Pucharu Polski. Rewanż za niespełna dwa tygodnie, 20 kwietnia w Szczecinie. W drugim półfinale Lechia Gdańsk uległa u siebie Jagiellonii Białystok 1:2.

W 16 minucie dobra akcja Pogoni: Olgierd Moskalewicz przyjął piłkę przed polem karnym Ruchu, a potem strzelił z 13 metrów, ale bardzo niecelnie. W 26 minucie Pogoń przeprowadziła jeszcze ładniejszą akcję, po której Marcin Woźniak dośrodkował z lewego skrzydła do Moskalewicza. Jednak piłka po strzale "Ola" głową minęła słupek bramki gospodarzy. A potem groźnie było już tylko pod bramką Pogoni. W 39 minucie Janukiewicz obronił strzały Piecha i Pulkowskiego, których nie powinien obronić.

Druga połowa rozpoczęła się jednak bardzo źle dla Pogoni. W 49 minucie sędzia nie dopatrzył się Grzyba na spalonym, ten ruszył prawym skrzydłem, dograł do środka, a tam Sobiech trafił do siatki - piłka przeturlała się po interweniującym Janukiewiczu. W 52 minucie mógł wyrównać Maciej Mysiak, który w polu karnym ładnie przyjął piłkę po podaniu Piotra Petasza, ale jego strzał został zablokowany.

Z kolei w 64 minucie Janukiewicz cudem uchronił Pogoń przed utratą drugiego gola. Jednak w 82 minucie kibice Pogoni oszaleli ze szczęścia. Omar Jarun podał do Petasza, ten do Mysiaka, który znów dobrze przyjął, ale tym razem jego strzał nie został zablokowany - uderzył w polu karnym z powietrza, piłka odbiła się od poprzeczki i na szczęście odbiła się już za linią bramkową.

Skończyło się 1:1, a mogło być znacznie gorzej. Ten wynik daje Pogoni dużą nadzieję na awans do finału.