MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rozpoczął się nabór do szkół ponadpodstawowych w Szczecinie

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
W tym roku na potrzeby rekrutacji w prowadzonych przez Miasto Szczecin liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach I stopnia na rok szkolny 2024/2025 przygotowano niespełna 2800 miejsc
W tym roku na potrzeby rekrutacji w prowadzonych przez Miasto Szczecin liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach I stopnia na rok szkolny 2024/2025 przygotowano niespełna 2800 miejsc Andrzej Szkocki
10 maja w Szczecinie rozpoczyna się nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2024/2025.

W tym roku na potrzeby rekrutacji w prowadzonych przez Miasto Szczecin liceach ogólnokształcących dla młodzieży, technikach i branżowych szkołach I stopnia na rok szkolny 2024/2025 przygotowano niespełna 2800 miejsc.

Podczas tegorocznej rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, każdy biorący w niej udział uczeń może wybrać maksymalnie 3 szkoły, a w ich obrębie dowolną liczbę oddziałów. Po wypełnieniu wniosku w elektronicznym systemie naboru, dokument należy wydrukować i złożyć w placówce, która została wskazana na pierwszym miejscu.

W Szczecinie jest kilka szkół, do których trudno się dostać, ponieważ prezentują wysoki poziom i trzeba mieć bardzo dobre wyniki z egzaminów. W roku szkolnym 2023/2024 progi punktowe w wybranych liceach wyglądały następująco:

  • V LO im. Adama Asnyka - od 166.10 do 197.60
  • IX LO im. Bohaterów Monte Cassino - od 160.30 do 167.35
  • XIV LO w ZSO nr 2 - od 155.45 do 189.85
  • XIII LO - od 153.25 do 200.00.

Na wypełnienie dokumentów oraz złożenie ich elektronicznie, kandydaci mają czas do 14 czerwca, a w przypadku oddziałów dwujęzycznych, międzynarodowych, wstępnych, sportowych i mistrzostwa sportowego - do 23 maja. Jest to związane z koniecznością przeprowadzenia prób sprawności fizycznej, czy też testów kompetencji lub predyspozycji językowych.

W terminie od 21 czerwca do 5 lipca kandydaci będą musieli uzupełnić złożony wniosek w systemie o świadectwo ukończenia szkoły oraz zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Wstępne wyniki tegorocznego naboru do szkół ponadpodstawowych poznamy 12 lipca. Następnie (od 12 do 17 lipca br.) koniecznie będzie potwierdzenie woli przyjęcia do placówki, poprzez złożenie w szkole kompletu oryginałów dokumentów (w tym świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach egzaminy ósmoklasisty). Ostateczne wyniki naboru poznamy 18 lipca o godzinie 12.00.

Postępowanie uzupełniające w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych będzie prowadzone od 19 lipca poza systemem elektronicznej rekrutacji.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński