MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Robert Kubica i Minister Kamil Bortniczuk ścigali się gokartami z dziećmi!

OPRAC.: Filip Bares
Trwa akcja edukacyjna „Bądź aktywny, bądź bezpieczny” promująca bezpieczny wypoczynek w mieście, nad wodą i w górach. W środę 23 sierpnia wakacyjny etap akcji podsumowali minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz Robert Kubica, znany kierowca wyścigowy i rajdowy.

Jedyny Polak odnoszący sukcesy w Formule 1 został ambasadorem akcji prowadzonej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy”, którego operatorem jest Instytut Sportu – Państwowy Instytut Badawczy. Mistrz sportu, wraz z ministrem Kamilem Bortniczukiem, spotkał się w czwartek z dziećmi uczestniczącymi w Programie „Szkolny Klub Sportowy” na torze kartingowym przy ul. Annopol w Warszawie.

Wydarzenie miało na celu podsumowanie wakacyjnego etapu akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”. Przygotowane atrakcje pozwoliły najmłodszym i zaproszonym gościom aktywnie spędzić wolny czas. Uczestnicy akcji wzięli udział w zajęciach o bezpieczeństwie, poznali zasady udzielania pierwszej pomocy, grali na symulatorach i wystartowali w eliminacjach na torze kartingowym. W wyścigach udział wzięli również minister Bortniczuk i Robert Kubica, a całe spotkanie dostarczyło wszystkim obecnym wiele radości.

W Ministerstwie Sportu i Turystyki dbamy o to, aby Polacy - przede wszystkim ci najmłodsi - mogli uprawiać sport w bezpieczny sposób. Poprzez akcję „Bądź aktywny, bądź bezpieczny” pokazujemy dzieciom i młodzieży, co robić, aby aktywność fizyczna w mieście, nad wodą czy w górach była dla nich frajdą, ale kładziemy też nacisk na to, by dzieci poznały najważniejsze zasady, które sprawią, że podejmowane przez nich aktywności będą po prostu bezpieczne. Dziś rozmawialiśmy o tym, jak ważne jest zachowanie ostrożności w mieście. Już moment nieuwagi może bowiem wystarczyć, aby spowodować niebezpieczną sytuację na drodze, o czym doskonale wie wybitny kierowca Robert Kubica. Cieszę się, że uczestnicy Programu „Szkolny Klub Sportowy” mogli poznać rady autorytetu i eksperta motoryzacji – powiedział minister Kamil Bortniczuk.

Akcja edukacyjna „Bądź aktywny, bądź bezpieczny”

Aktywność fizyczna to jeden z filarów zdrowego życia. Kto opowie o tym lepiej i kto niż gwiazdy sportu, które wzbudzają pozytywne emocje wśród młodych ludzi? Właśnie dlatego Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Instytut Sportu - Państwowy Instytut Badawczy zaprosiły rozpoznawalnych sportowców do udziału w kampanii edukacyjnej Programu SKS. Miasto, góry, woda – to w tych środowiskach dzieci i młodzież podejmują najwięcej aktywności. Tu też czyha najwięcej zagrożeń, często wynikających z nieodpowiedzialnych zachowań. Rokrocznie statystyki utonięć, wypadków w górach i tych najbardziej powszechnych, czyli w miastach są coraz wyższe.

W ramach akcji „Bądź aktywny, bądź bezpieczny” przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży proste historie dotyczące bezpieczeństwa w postaci animacji i komiksów, w których narratorami są autorytety sportowe – Robert Kubica, Aleksandra Mirosław, Kajetan Kajetanowicz, Bartek Marszałek i Bartosz Zmarzlik. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i rodziców do korzystania z materiałów edukacyjnych dostępnych na stronie finansowanego ze środków ministerstwa Programu Szkolny Klub Sportowy. Znaleźć tam można m.in. komiksy, scenariusze zajęć wychowania fizycznego przygotowane w oparciu o tematykę komiksów, kolorowanki, karty pracy do kreatywnego uzupełnienia czy quizy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Roland Garros - czy Świątek uźwignie presję?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Robert Kubica i Minister Kamil Bortniczuk ścigali się gokartami z dziećmi! - Sportowy24

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński