Rewanż dla Łącznościowca

k, 14 marca 2005 r.
W ostatnim spotkaniu drugiej rundy rozgrywek o mistrzostwo ekstraklasy piłkarek ręcznych doszło do derbów zachodniopomorskiego, które zakończyły się sukcesem szczecinianek.

Łącznościowiec Poczta Polska Szczecin - KU AZS Politechnika Koszalin 25:19 (12:7)

Łącznościowiec: Szywierska - Andrzejewska 5, Rogucka 5, Sawicka 5, Zaniewska 3, Szott 2, Piontke 2, Brzozowska 1, Naumienko 1.

Najwięcej bramek dla Politechniki zdobyły: Jeż 6 i Pociecha 4.
Choś Łącznościowiec już wcześniej zapewnił sobie miejsce w czołowej ósemce tabeli i prawo do rywalizacji o najwyższe lokaty w sezonie 2004/2005, to bardzo zależało mu na wygranej. Wówczas zająłby 6 miejsce i na pewno w pierwszej parze play off nie trafiłby na SPR Lublin. Udało się.

Początek meczu był nerwowy, wykonaniu Łącznościowca, który w tym spotkaniu prowadził Mariusz Dobrzeniecki, zastępując kontuzjowanego Grzegorza Gościńskiego. Lepiej nie radziły sobie koszalinianki i wynik oscylował wokół remisu.

Dopiero od 21 minuty Łącznościowiec złapał właściwy rytm, zdobywając z rzędu sześć bramek i w 26 minucie nasz zespół prowadził 11:5. Jak się później okazało był to przełomowy moment meczu. Co prawda akademiczki próbowały odrobić straty, ale na przerwę Łącznościowiec schodził mając na plusie 5 bramek.

Po zmianie stron drużyna z Koszalina zaatakowała z impetem i w 34 minucie było 13:10. Szczecinianki szybko uporządkowały grę i zaprezentowały swoją najsilniejszą broń - kontrataki, które w większości inicjowała bramkarka Sołomija Szywierska.

Wiele zamieszania w szykach zespołu rywalek siała dynamicznie grająca Monika Andrzejewska. Gdy w 49 minucie na świetlnej tablicy widniał wynik 20:12 kibice nie wątpili już w zwycięstwo Łącznościowca.

Za trzy tygodnie rozpoczną się play offy (gra się do dwóch zwycięstw). Łącznościowiec zmierzy się z Natą Gdańsk. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Szczecinie.

Wyniki:

Łącznościowiec Szczecin - Politechnika Koszalin 25:19 (12:7)
Nata AZS AWFiS Gdańsk - Piotrcovia Piotrków Tryb. 41:27 (24:10) Sośnica Gliwice - EB Start Elbląg 29:26 (16:13)
SPR Lublin - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 34:29 (17:15)
Zgoda Ruda Śląska - Pogoń 1922 Żory 29:25 (20:14)