Remis Floty w Jaworznie, pierwszy gol Korta

Bartek Wutke/archiwum
Flota Świnoujście zremisowała 1:1 w wyjazdowym meczu 7.kolejki I ligi z GKS Tychy rozegranym na boisku w Jaworznie.

W składzie Wyspiarzy bez niespodzianek. Do podstawowej jedenastki wrócił Sebastian Olszar. Za to na ławce GKS zabrakło trenera Przemysława Cecherza, który został zawieszony na dwa mecze za zachowanie w trakcie spotkania z Miedzią Legnica.

Ślązacy zdobyli bramkę tuż przed przerwą, w 43. minucie. Faulowany był Marek Niewiada, jednak sędzia puścił grę, a Wyspiarze stanęli. Marcin Radziewicz ograł Sebastiana Kamińskiego i podał na 11. metr do niepilnowanego Mariusza Zganiacza, który zdobył bramkę.

W 70. minucie na boisku pojawił się Dawid Kort, a już trzy minuty później strzelił swojego pierwszego gola we Flocie. 19-letni pomocnik wykorzystał dogranie Arkadiusza Recy.

W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartę obejrzał Sławomir Cienciała.

Po sobotnich meczach Wyspiarze są na 7. miejscu. Za tydzień do Świnoujścia przyjeżdża Arka Gdynia.

GKS Tychy - Flota Świnoujście 1:1 (1:0)
Bramki:Zganiacz (43) - Kort (73).
GKS: Igaz - Grzybek, Kozans, Masternak, Mączyński, Wodecki (74 Szczęsny), Zganiacz, Bocian, Trochim, Radzewicz, Kowalczyk (73 Smółka).
Flota:Brljak - Cienciała, Stasiak, Reca, Brud, Sołowiej, Niewiada, Grzelak (70 Kort), Kamiński (89 Zalepa), Olszar (83 Lisowski), Nwaogu.
żółte kartki: Kozans, Grzybek - Cienciała, Niewiada, Brud.
czerwona kartka:Cienciała (90, Flota, druga żółta).