MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Region gotowy do sezonu. Masa atrakcji

Andrzej Kus [email protected]
Olaf Lubaszenko zapewnia, że w tym roku do Międzyzdrojów na Festiwal Gwiazd przyjedzie wiele znanych osobistości.
Olaf Lubaszenko zapewnia, że w tym roku do Międzyzdrojów na Festiwal Gwiazd przyjedzie wiele znanych osobistości.
Przygotowania idą pełną parą. Intensywnie szykuje się do niego Świnoujście, które stawia na rowerzystów. Miasto liczy też na turystów, którzy od dzisiaj mogą przylatywać do pobliskiego Heringsdorfu.

- Bez wątpienia najwi- ększą atrakcją turystyczną jest otwarta jesienią ubiegłego roku najdłuższa w Europie transgraniczna ścieżka rowerowa łącząca nasze miasto z Heringsdorfem - mówi Robert Karelus z urzędu miasta. - Dzięki temu skomunikowaliśmy całą wyspę Uznam.

Raj dla rowerzystów

Świnoujście można określić rajem dla rowerzystów. Jest w nim 26 kilometrów ścieżek wewnątrzmiejskich spinających wszystkie turystyczne atrakcje miasta. Turystycznych szlaków jest aż 118 kilometrów. - Dodatkowo w tym roku na wyspie Uznam, po polskiej i niemieckiej stronie powstały mobilne wypożyczalnie rowerów. Wysyłamy SMS i otrzymujemy specjalny kod. Dzienny koszt wypożyczenia roweru to 35 złotych, na dwie godziny 12 złote. A 24 złote kosztuje wypożyczenie na pięć godzin.

Dojazd samolotem

Od dzisiaj Świnoujście liczyć będzie też na turystów z Krakowa i Warszawy. Na oddalonym o sześć kilometrów lotnisku w Heringsdorfie wyląduje pierwszy weekendowy samolot. W sezonie będą latały w piątki. O godzinie 16 wysadzą turystów na lotnisku, a stamtąd przetransportowani zostaną do Świnoujścia. Kolejny samolot zawita w niedzielę o tej samej godzinie. - Liczymy gości. Teraz można będzie przypłynąć do nas statkiem, przyjechać samochodem czy rowerem, a nawet przylecieć samolotem - podsumowuje urzędnik.

Gmina Rewal już gotowa

W Niechorzu, Pobierowie, Rewalu wszyscy są już gotowi do rozpoczęcia sezonu. Gmina, jako jedyne miejsce w Polsce otrzymała aż komplet, sześciu błękitnych flag. Każda plaża jest najwyższej klasy, bezpieczna, przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Wielkie i uroczyste przyjmowanie turystów rozpoczynają 1 lipca Świętem Śledzia Ba- łtyckiego. - To już nasza tradycja. Rybaków mamy coraz mniej, ale ta impreza jest właśnie ukłonem w ich kierunku - mówi Maciej Łozdowski z Rewala. - Spotykamy się przy muzeum w Niechorzu. Bawimy się w rytmie szantowym.

Artyści, aktorzy i latarnia

Od 2 do 5 lipca będziemy świadkami Bałtyckiego Turnieju Tenisowego Aktorów i Artystów Baltic Cup. Odbędzie się w Niechorzu i Pogorzelicy. - Zapowiedzieli się już Robert Rozmus, Piotr Gąsowski, Marcin Daniec, Karol Strassburger, Tomasz Stockinger. Będzie ponad 30 osób. Później spotykają się jak zwykle w barze Sahara w Pogorzelicy.

Dla tych, co wolą pozwiedzać Niechorze proponuje nowość: Park Miniatur Latarni Morskich przy ulicy Ludnej. Podczas 45 minutowego spaceru przechodzimy po całym wybrzeżu. Oglądamy latarnie w skali 1:10, które możemy spotkać od Krynicy Morskiej aż po Świnoujście. Park czynny jest codziennie od godziny 10, a bilet wstępu kosztuje 16 złotych.

Tu pomaga Lubaszenko

Również Międzyzdroje może poszczycić się błękitną flagą, która - co ważne - trafiła do tego miasta po raz pierwszy. Kąpielisko ma być jeszcze bardziej strzeżone niż w latach ubiegłych.

- Błękitna flaga to zaszczyt, ale wiąże się to z pewnym standardami - mówi Henryk Nogala, sekretarz miasta Międzyzdroje. - Mamy u siebie dwa kąpieliska: wschód - od mola w stronę bazy rybackiej oraz zachód - od mola do Świnoujścia. Każde z nich ma po 800 metrów. Ratownicy będą je strzegli od 22 czerwca w okrojonej wersji, po 200 metrów. Natomiast 4 lipca rozpoczyna się kolejny już Festiwal Gwiazd. Dyrektorem, który zaprasza całą gamę znanych osobistości jest aktor Olaf Lubaszenko.

- W programie znajdą się spektakle teatralne, koncerty, wystawy oraz imprezy sportowe - dopowiada Nogala. - Nie zabraknie również otwartych dla publiczności spotkań z artystami i sesji autografowych. Ciekawostką z pewnością będzie mecz pi- łkarski samorządowcy kontra artyści. Już teraz zapraszamy na to wydarzenie. A w sierpniu kolejne ważne święto, Memoriał Komara i Ślusarskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński